Facebook Google+ Twitter

Premier zaapelował o oddawanie krwi

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-08 16:01

Szef rządu zaapelował o powszechne oddawanie krwi. Donald Tusk sam oddał krew w specjalnym autobusie w pobliżu Placu Zamkowego w Warszawie i zarejestrował się jako potencjalny dawca szpiku kostnego.

Zdaniem Donalda Tuska, nic nie jest w stanie zastąpić aktywności obywateli w pomaganiu rodakom w oddawaniu krwi i szpiku oraz transplantacji organów.

Premier zapowiedział zwiększenie nakładów na instytucję odpowiedzialne za szpik. Jak podkreślił, w Polsce potrzebni są nie tylko dawcy, ale też infrastruktura, która pozwoli na szybką pomoc potrzebującym. Inicjatywa premiera ma doprowadzić do sytuacji, w której za cztery lata w Polsce będzie co najmniej 200 tysięcy dawców szpiku.

Donald Tusk zapowiedział zwiększenie nakładów na instytucję odpowiedzialne za przeszczep szpiku. Jak podkreślił, trzeba zrobić wszystko, by powiększyć bank szpiku.

Razem z premierem krew oddała minister zdrowia. Ewa Kopacz podkreśliła, że w jej i szefa rządu ślady pójdą też pozostali ministrowie. Minister zdrowia zaapelowała do polityków opozycji, by też zgłaszali się do punktów krwiodawstwa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.