Facebook Google+ Twitter

Premier zaapelował w Niemczech o solidarność w walce z kryzysem

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-27 22:49

Premier Donald Tusk zaapelował w Niemczech o prawdę i solidarność w walce z kryzysem. Szef rządu spotkał się w Hamburgu z kanclerz Angelą Merkel.

Przemawiając podczas tradycyjnej uczty świętego Macieja, Donald Tusk przypomniał, jak bogate tradycje łączą polskie i niemieckie miasta. Podkreślił, że urodził się w Gdańsku, gdzie ideały hanzeatyckie są wciąż żywe. Premier odniósł się do średniowiecznego związku miast handlowych Europy Północnej. Należał do niego między innymi Gdańsk, Toruń i Kraków, a także Lubeka i Hamburg.

Szef rządu zaznaczył, że w dzisiejszych, trudnych czasach należy przypominać całemu światu o najważniejszych wartościach: rzetelności, uczciwości i ciężkiej pracy. Nie ma dziś ważniejszego wyzwania dla całej Unii Europejskiej i dla całej cywilizacji, jak to, które stawia przed nami kryzys gospodarczy - wyjaśnił premier. Jego zdaniem to właśnie w czasie kryzysu pojawiają się w życiu politycznym "hochsztaplerzy, którzy twierdzą, że to wolność jest źródłem problemów".

Jednak wolność - obwarowana odpowiednimi przepisami oraz ludzką przyzwoitością - jest najlepszym lekiem na kryzys - uważa szef rządu. Według niego protekcjonizm gospodarczy jest formą egoizmu, a prawdziwą i mądrą odpowiedzią na kryzys powinna być solidarność. Premier podziękował kanclerz Merkel za jej postawę solidarności i wierności unijnym ideałom.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.