Facebook Google+ Twitter

Premier zadeklarował chęć zeznawania ws. więzień CIA

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-05 19:17

Premier Donald Tusk zadeklarował, że może złożyć w prokuraturze zeznania w sprawie domniemanych więzień CIA w Polsce.

"Gazeta Wyborcza" napisała, że przed dwoma laty notatkę wywiadu o tym, iż w Polsce istniał tajny ośrodek amerykańskiej Centralnej Agencji Wywiadowczej, poznał ówczesny minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, minister-koordynator służb specjalnych Zbigniew Wassermann i prokurator krajowy Janusz Kaczmarek. Przebywający z wizytą w Niemczech premier powiedział, że informację w tej sprawie otrzymał od byłego wicepremiera, Romana Giertycha. Nie była ona jednak jasna.

Jak mówi Tusk w piśmie, które otrzymał od Giertycha, napisane było, że zgodnie z jego wiedzą, w której posiadanie wszedł będąc przewodniczącym Sejmowej Komisji do spraw Specjalnych, mogło dojść do złamania prawa przez członków poprzedniego rządu. Premier skierował sprawę do prokuratury.

Były koordynator do spraw służb specjalnych Zbigniew Wassermann zapowiedział, że odniesie się do informacji na temat więzień CIA w Polsce, jeśli zostanie zwolniony z tajemnicy państwowej. Inni politycy, w tym szef gabinetu politycznego premiera Sławomir Nowak, nie potwierdzili informacji mediów na ten temat.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.