Facebook Google+ Twitter

Premier zapoznał się z raportm dotyczącym tragedii w Afganistanie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-12 21:35

Donald Tusk zapoznał się już z raportem ministra obrony dotyczącym poniedziałkowej tragicznej dla polskich żołnierzy akcji w Afganistanie.

Informację taką przekazał szef gabinetu politycznego premiera - Sławomir Nowak. Raport dotyczy walk z talibami, w których zginął kapitan Daniel Ambroziński. Jak podkreślił Nowak, w Afganistanie mamy do czynienia z bardzo poważnym konfliktem zbrojnym. "To jest wojna. Takie sytuacje się zdarzają. Jest nam bardzo przykro i będziemy robili wszystko aby polskich żołnierzy zabezpieczyć przed takimi skutkami" - powiedział Nowak, nawiązując do śmierci kapitana Ambrozińskiego.

Minister Obrony Narodowej Bogdan Klich poinformował, że w przekazanym premierowi raporcie dotyczącym tragicznej dla polskich żołnierzy akcji w Afganistanie są cztery wątpliwości. Chodzi o akcję, w której zginął kapitan Daniel Ambroziński. Bogdan Klich podkreślił jednocześnie, że raport zawiera infromacje o "znakomitym" zachowaniu polskich żołnierzy.

Zdaniem ministra, wątpliwości dotyczą tego, czy właściwie wykorzystano dane pochodzące z analiz wywiadowczych oraz sprzętu rozpoznawczego. Druga sprawą jest prawidłowe funkcjonowanie systemu naprowadzania lotnictwa wspierającego. Minister Klich dodał, że kolejne wątpliwości wiążą się z system wsparcia ze strony sił szybkiego reagowania. Ministra zastanawia, czy ten system był zorganizowany w sposób właściwy i dlaczego Amerykanie przybyli tak późno.

Szef MON dodał, że w raporcie nie ma rekomendacji w sprawie zwiększenia kontyngentu polskich żołnierzy w Afganistanie.

Premier zapowiedział wczoraj, że m.in. od tego raportu będzie zależała decyzja o kolejnym liczebnym wzmocnieniu polskiego kontyngentu w Afganistanie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.