Facebook Google+ Twitter

Premier zaprasza, prezydent gratuluje (z błędami)

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2008-11-06 09:30

Donald Tusk i Lech Kaczyński na wynik amerykańskich wyborów zareagowali zgodnie. Obaj błyskawicznie wysłali do Baracka Obamy listy z gratulacjami.

Błędy prezydenckich urzędników pozostawiają pewien niesmak... / Fot. PolskapressePremier Tusk już na początku swojego listu stwierdził, że Obama to "dobry wybór dobry dla Ameryki, dla Polski i dla przyszłości naszego globu". Przypomniał też, że ten rok był bardzo ważny dla współpracy Polski i Stanów Zjednoczonych.

I dodał: "Wyrażam nadzieję, że dzięki pełnemu zaangażowaniu obu stron w w realizację zakreślonych dotąd planów, relacje pomiędzy naszymi państwami ulegną dalszemu zacieśnieniu. Nadzieja ta wydaje się tym bardziej zasadna, że obywatele Stanów Zjednoczonych wybrali kandydata reprezentującego region zamieszkały przez ponad milion Amerykanów polskiego pochodzenia, a przez to drogi wszystkim Polakom". W ostatnim zdaniu listu Tusk w imieniu całego rządu zaprosił Baracka Obamę do odwiedzenia Polski.

Do takiej wizyty może dojść bardzo szybko. I to dlatego, że Obama jeszcze na początku swojej kampanii wyborczej zapowiedział, że bardzo chce przyjechać do naszego kraju. Jego deklarację, złożoną przed kamerami reportera TVP, przypomniały wczorajsze "Wiadomości".

Znacznie gorzej wypadła depesza gratulacyjna wysłana do Obamy przez prezydenta Kaczyńskiego. I to nie dlatego, że zabrakło w niej kilku słów zaproszenia do złożenia wizyty w Polsce. W prezydenckich gratulacjach znalazły się trzy dość poważne błędy, co odkrył portal TVP Info. Jeden z tych błędów dotyczy oficjalnej nazwy kraju, na którego czele stanie Obama.

Jakie błędy w liście gratulacyjnym popełnili prezydenccy urzędnicy - dowiesz się ze strony polskatimes.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

A W Chorzowie Batorym płynie w rurach od niedzieli woda niezdatna użycia!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.