Facebook Google+ Twitter

Premier zdymisjonował Kaczmarka, a MSWiA reklamę

Jeszcze niedawno telewizyjny spot reklamowy z Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji w roli głównej, zachęcał do wymiany starych dowodów osobistych na nowe. Spot zniknął z telewizji wraz z odejściem ministra. Za kosztującą 20 tys. zł reklamę zapłaciło ministerstwo, czyli podatnicy.

Z dniem 1 stycznia 2008 stare, "książeczkowe" dowody osobiste przestają być ważne. Oznacza to, że do końca tego roku musimy je wymienić. Ponieważ wielu Polaków ociąga się z tym procesem, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przygotowało kampanię informacyjną, która ma nas skłonić do szybszej wymiany dowodów osobistych.

Plakat reklamujący akcję. / Fot. mswia.gov.plJednym z elementów kampanii było nagranie spotu reklamowego, który był emitowany przez TVP. Występujący w nim (były) szef resortu spraw wewnętrznych, Janusz Kaczmarek, gorąco zachęcał do wymiany "książeczek" na "plastiki" i przestrzegał, jakie nieprzyjemne konsekwencje mogą nas spotkać, gdy tego nie uczynimy. Możemy mieć problemy m.in. w bankach czy urzędach.

– Koszt produkcji spotu informacyjnego to 20 tys. zł. Telewizja Publiczna emitowała go za darmo w ramach swojej misji. Planowaliśmy, że będzie pokazywany w TVP do 19 sierpnia – mówi Jarosław Buczek, z Wydziału Komunikacji i Promocji MSWiA.

Nie da się zaprzeczyć, że sama akcja, chociaż kosztowna, wydaje się słuszna. Urzędnicy alarmują, że wciąż wiele osób nie wymieniło dowodów, a z każdym dniem będzie to coraz trudniejsze. Według "Gazety Prawnej" aż 8 mln Polaków nie dopełniło koniecznych procedur.

Wszystko było jasne do wczoraj, kiedy nagle okazało się, że premier Jarosław Kaczyński odwołał ze stanowiska Janusza Kaczmarka. Co z reklamą, w której występował Kaczmarek?
– Dziś MSWiA podjęło decyzję o wstrzymaniu emisji. Nie mamy informacji, kiedy spot znów pojawi się w telewizji – powiedział Jarosław Buczek.

Screen ze strony MSWiA. / Fot. archiwum redakcjiTrochę innej wypowiedzi udzielił nam rzecznik TVP, która emitowała spot reklamowy. Wynika z niej, że decyzja o wstrzymaniu reklamy z byłym już ministrem zapadła wczoraj.
– W związku ze zmianą na stanowisku Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji spot promujący wymianę dowodów osobistych, w którym występował minister Janusz Kaczmarek, po konsultacji z MSWiA, został zdjęty z emisji 8 sierpnia. Nie mamy jeszcze ostatecznych decyzji, co do kontynuacji kampanii – powiedziała dla Wiadomości24.pl rzecznik TVP, Aneta Wrona.

Scena z filmu MSWiA. / Fot. screenMSWiA zablokowało reklamę w telewizji, ale najwyraźniej zapomniało, że spot można jeszcze obejrzeć na stronie internetowej ministerstwa. Każdy, kto pragnie zostać poinstruowany przez byłego ministra, może ściągnąć filmik z ministerialnej witryny. Na stronie znajdują się także zdjęcia dowodu osobistego Janusza Kaczmarka, które jeszcze wczoraj można było zobaczyć w spocie w telewizji. Spot dostępny jest także w oficjalnym kanale MSWiA na Youtube.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Należy dodać ,że reklamę z błędem. Na dowodzie widnieje pieczątka ,której zgodnie z ustawą o dowodach osobistych , nie powinno tam być. Wielu ludzi zgłaszało się już do urzędów z dowodami osobistymi ,myśląc że są one nieważne przez brak pieczątki.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 09.08.2007 19:31

Owszem, ale sposobem zbrodniczym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chyba jednego w latach dwudziestych to nam usuneli jak dobrze pamietam... ;-) W USA zas kilku...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 09.08.2007 19:17

Niech Lech Kaczyński występuje w reklamie - prezydent jest w zasadzie nieusuwalny, a przynajmniej jest to bardzo trudne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

miał być plus :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

paranoja... (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.