Facebook Google+ Twitter

Premier znów o wstydzie

W ocenie premiera Donalda Tuska, prezydent powinien wstydzić się słów o Lechu Wałęsie. W ubiegłym tygodniu w wywiadzie dla telewizji Polsat Lech Kaczyński powiedział, że były prezydent był agentem o pseudonimie "Bolek".

Szef rządu powiedział, że urzędujący prezydent nie powinien wygłaszać tez na temat Lecha Wałęsy. Premier dodał, że przygnębił go wywiad, jakiego Lech Kaczyński udzielił "Rzeczpospolitej". Zdaniem premiera z wywiadu jakiego prezydent udzielił gazecie wynika że za strajkami stoczniowców w Sierpniu 80, roku stały ówczesne służby bezpieczeństwa. Takie wypowiedzi, zdaniem Donalda Tuska, są niegodne prezydenta Rzeczpospolitej.

Zdaniem Donalda Tuska, prezydent Kaczyński powinien się wstydzić formułowanych pod adresem Lecha Wałęsy zarzutów, iż jest on agentem, a w Sierpniu i wtedy, kiedy był prezydentem, był manipulowane przez SB.

Premier nie chciał komentować mającej ukazać sie w przyszłym tygodniu książki o Lechu Wałęsie. W publikacji historyków IPN Sławomira Cenckiewicza i Piotra Gontarczyka, mają się znaleźć nieznane dokumenty o byłym prezydencie z początku lat 70. na temat jego rzekomych kontaktów z SB.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Wolałbym, by taki skompromitowany człowiek jak P. Premier nie wypowiadał się o wstydzie. Ten Pan kompromituje nasz kraj na arenie międzynarodowej. Wstydem jest każdy dzień jego trwania na urzędzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To prawda, że osoby na politycznym świeczniku nie powinny prowadzić publicznie takich debat. A jeżeli chodzi o "Bolka" to Wałęsa nie jest tu też bez winy. Może na konkretna opinie poczekajmy, aż ukaże się książka?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.