Facebook Google+ Twitter

Premiera BMW serii 5

To już szósta generacja "piątki". W ciągu pięciu generacji modelowych sprzedaż światowa BMW serii 5 wyniosła ponad 5,5 miliona egzemplarzy.

 / Fot. BMWOprócz dużego rozstawu osi, dłuższej i smuklejszej maski silnika oraz krótszych zwisów z przodu, kolejną zmianą jest przesunięta w tył kabina pasażerska oraz niska, wydłużona linia dachu. Typowe cechy BMW zawarte są w strukturze maski silnika oraz w pionowej konstrukcji grilla atrapy chłodnicy, a także w liniach bocznych ciągnących się aż po muskularny tył.

 / Fot. BMWBMW serii 5 debiutuje z jednym silnikiem ośmiocylindrowym oraz trzema sześciocylindrowymi silnikami benzynowymi, a także z dwiema sześciocylindrowymi jednostkami wysokoprężnymi.

BMW 520d o maksymalnej mocy 184 KM, wyposażone standardowo w funkcję automatycznego włączania i wyłączania silnika. Średnie zużycie paliwa wg danych producenta wynosi 5,0 l/100 km.

Najwyższą wersją silnika jest jednostka ośmiocylindrowa z układem TwinPower Turbo i bezpośrednim wtryskiem paliwa w BMW 550i, rozwijająca maksymalną moc 407 KM.
Montowany w BMW 535i sześciocylindrowy silnik rzędowy z układem BMW TwinPower Turbo, High Precision Injection i VALVETRONIC dostarcza 306 KM mocy, natomiast dwa sześciocylindrowe silniki rzędowe wyposażone w układ High Precision Injection i pracujące z tzw. ubogą mieszanką rozwijają 258 KM w BMW 528i i 204 KM w BMW 523i.
Sześciocylindrowe rzędowe silniki wysokoprężne pozwalają BMW 530d uzyskiwać maksymalnie 245 KM, a BMW 525d 204 KM mocy.

Wyposażone w opcjonalną technologię BMW BluePerformance BMW 530d jest zgodne z wymogami normy emisji Euro 6.

Wszystkie wersje nowego BMW serii 5 dostępne są opcjonalnie z nową ośmiobiegową przekładnią automatyczną. BMW 550i jest ona w standardzie.

 / Fot. BMWStandardowo "piątka" wyposażona jest, m.in. przednie i boczne poduszki powietrzne, kurtyny chroniące głowę oraz zagłówki na przednich siedzeniach aktywujące się zależnie od uderzenia, reflektory biksenonowe czy system, który aktywuje i steruje wszystkimi funkcjami telekomunikacyjnymi, rozrywkowymi i nawigacyjnymi za pomocą kontrolera na konsoli środkowej oraz wyświetlacza o przekątnej 10,2 lub 7 cali na desce rozdzielczej.
W opcji znajdziemy takie wyposażenie jak: asystent parkowania, system ostrzegania przed kolizją z aktywacją hamulców, tempomat aktywny, funkcję Stop & Go, funkcję ostrzegania przy zmianie pasa ruchu, BMW Night Vision z rozpoznawaniem osób, czujniki parkowania oraz kamera cofania.

Produkcja BMW serii 5 Limuzyna oraz BMW serii 7 odbywa się zakładach BMW w Dingolfing.

 / Fot. BMW / Fot. BMW / Fot. BMW

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Widziałem u kolegi go. Drogi jest jak nie wiem

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.