Facebook Google+ Twitter

Premiera clipu "Jeszcze raz, jeszcze dziś" /Grunwald 1410 - 2010

Już możemy zobaczyć teledysk zespołu Armia do utworu "Jeszcze raz, jeszcze dziś", który przygotowany został na obchody 600-lecia bitwy pod Grunwaldem.

 / Fot. nck/ł.j.Z okazji obchodzonego w tym roku jubileuszu 600-lecia bitwy pod Grunwaldem, zespół Armia nagrał utwór pt. "Jeszcze raz, jeszcze dziś". Utwór został skomponowany na zamówienie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Premiera miała miejsce 12 maja w Programie 3 Polskiego Radia. Największym zaskoczeniem był fakt, iż refren tego utworu wykonywany jest przez Tomasza Budzyńskiego po polsku i po litewsku!

Teraz możemy zobaczyć nakręcony do utworu teledysk:


Oficjalne uroczystości obchodów 600. rocznicy bitwy pod Grunwaldem odbędą się 15 lipca 2010 roku na Polach Grunwaldzkich, a udział w nich wezmą najwyższe władze państwowe Polski i Litwy oraz goście zagraniczni.

Jak przypominają organizatorzy, w tym minister Piotr Żuchowski (Sekretarz Stanu MKiDN i Przewodniczący Komitetu ds. Przygotowania Obchodów 600. Rocznicy Bitwy pod Grunwaldem) - "Bitwa pod Grunwaldem 1410 roku to wydarzenie bez precedensu w historii państwa polskiego. Zakończona wraz z nią wojna z Krzyżakami stanowiła kolejną odsłonę ponad stuletniego konfliktu. Bitwa pod Grunwaldem trwale wzmocniła pozycję państwa polskiego w średniowiecznej Europie i osłabiła sytuację polityczną zakonu krzyżackiego. Grunwald 2010 roku to 600 rocznica wielkiego zwycięstwa."

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wraz z Narodowym Centrum Kultury poczynili wiele starań by każdy z nas pamiętał o tak ważnej dacie w historii Polski. Obchody tej ważnej rocznicy będą miały naprawdę bogaty i interesujący program.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.