Facebook Google+ Twitter

Premiera "Córki Słońca" w Teatrze Wytwórnia w Warszawie

Adaptację teatralnej baśni przygotował Radek Dobrowolski, autor spektakli i współzałożyciel Wytwórni. 6 stycznia Teatr zaprasza na spektakl dzieci i wszystkich, którzy potrafili w sobie zachować dziecięce spojrzenie na świat

Premiera
"Uciekając przed Królewiczem, Królewna zapada się pod ziemię. Budzi się na łące, tuż obok domku Wiedźmy, w którym mieszka tajemnicza, zadziwiająco do niej podobna - Córka Słońca...Ta baśń to historia grzechu i odkupienia, sposób na oswojenie się z tabu i pełna przygód zabawa dla dzieci i dorosłych, zagrana z dystansem i szczęśliwym zakończeniem" - Tyle reżyser przedstawienia - Radek Dobrowolski. (na podstawie materiałów prasowych Teatru)

Reżyser zapowiada nowatorskie i zaskakujące rozwiązania, poczynając od scenografii, a na obsadzie kończąc, bowiem wszystkie role grają mężczyźni!

Królewicz(Daniel Wielba), Córka Słońca(Sebastian Domagała) - zdj.z próby. Fot. Marcin ZawadaW jakim stopniu publiczność da się porwać do zaczarowanego świata okaże się już jutro, ale znając dotychczasowe osiągnięcia Teatru, chyba można być spokojnym o efekt. Wytwórnia ma już na swym koncie produkcje dla dzieci, m.in. "Chodził wilk razy kilka", także autorstwa Radka Dobrowolskiego. W teatrze działa miniscena, angażująca dzieci do aktywnego odbioru bajek, a w 2006 roku praska scena uzyskała główną nagrodę w konkursie "Stolica przyjazna dzieciom".

- Teatr nieprzypadkowo umieścił w swoim programie wystawienia baśni ludowych w ich źródłowej formie. Chcemy pokazywać dzieciom tradycyjne, oryginalne baśni i przypowieści ludowe, ponieważ to one najcelniej trafiają w naszą słowiańską duszę, w tkwiące w nas wyobrażenie świata realnego i nadprzyrodzonego - mówi Dobrowolski.

Teatr Wytwórnia - Warszawa
"Córka Słońca" - tekst i reżyseria Radek Dobrowolski

Występują:
Tomasz Augustynowicz - Sługa
Konrad Bugaj - Królewna
Sebastian Domagała - Córka Słońca
Krzysztof Pluskota - Wiedźma
Daniel Wielba - Królewicz

premiera prasowa: 6 stycznia, godz.20.30.
premiera dla dzieci: 7 stycznia (niedziela), godz. 14.00
kolejne terminy spektakli: 8 stycznia, godz,10.00 oraz 27,28 stycznia, godz.13.00
cena biletów: 15 zł
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Jak dla mnie pomysł jest super. Mysle, ze kazdemu dziecku przyda sie chwila wytchnienia od Cartoon Network ;) A dla autorki oczywiscie +

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzięki. Jak mówi reżyser, sztuka przeznaczona dla dzieciaków od lat 4...w górę. Na premierze prasowej zdaje sie dominować będzie ta "góra":-) Postaram sie oczywiście zdać relację. Myslę, że Ty Beatko i Twoje dzieci idealnie wpisujecie się w wymagany przedział wiekowy! :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.