Facebook Google+ Twitter

Premiera filmu "Marika, Marika"

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-03-15 18:21

Już 30 marca wchodzi do kin film belgijskiej produkcji "Marika, Marika" w reżyserii Sophie Schoukens. Film został świetnie przyjęty przez europejską krytykę, która porównała go do debiutu "Obietnica" braci Dardenne.

 / Fot. Alain MarcoenPremiera nowego belgijskiego filmu "Marika, Marika" odbędzie się już 30 marca. Pochlebne opinie o młodej, debiutującej reżyserce dobrze rokują nowej produkcji.
"Niezwykły debiut Sophie Schoukens - meastria i wizjonerskość rzadko spotykane w belgijskim kinie. Reżyserka sprawia, że każda scena staje się niezbędną częścią całości - unika zbędnych cięć montażowych i przesadnej manipulacji obrazem. Jej talent polega na umiejętności uchwycenia niezwykłości i niepowtarzalności życia". (Universciné.be)

"Sophie Schoukens dba o każdy szczegół swojej opowieści. Wyjątkowo umiejętnie łączy prostotę narracyjną, wiarygodność emocjonalną i wciągającą zagadkę.(…) Pełen łagodności film, zawieszony pomiędzy miłością i śmiercią, samodzielnością i potrzebą bliskości, kruchością i siłą, magiczno-poetycki w formie, ale nie pretensjonalny czy artystowski" - Dagmara Romanowska, stopklatka.pl

Fabuła filmu zapowiada się bardzo ciekawie. Marieke chce zacząć żyć własnym życiem. Jak ma to zrobić, skoro brakuje jej miłości? Szuka ciepła w ramionach starszych mężczyzn, aby nabrać siły potrzebnej do stawienia czoła przeszłości. Tylko dzięki temu będzie mogła być znowu sobą.

Marieke ma 20 lat. Mieszka ze swoją matką, kobietą zimną i zdystansowaną. Jeanne stała się taka, gdy umarł jej mąż. Marieke pracuje w fabryce czekolady w Brukseli, a nocami skrywa się w ramionach dojrzałych kochanków. Gdy jest z nimi, czuje się silna, kochana i wolna.

Pewnego dnia zjawia się Jacoby, który chce wydać książkę ojca Marieke i poszukuje rękopisu. Spotkanie z nim zaburza równowagę, w której żyła bohaterka. Jej matka próbuje nie dopuścić do tego, aby Jacoby i Marieke zaprzyjaźnili się. Boi się, że pewne fakty, trzymane w sekrecie przez wiele lat, ujrzą światło dzienne. Marieke początkowo zakochuje się w Jakobym, ale ogarnia ją rozpacz, gdy dowiaduje się prawdy o śmierci swojego ojca.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.