Facebook Google+ Twitter

Premiera filmu "Popiełuszko. Wolność jest w nas" już 16 lutego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-30 17:38

Premiera odbędzie się w Teatrze Wielkim w Warszawie. Film "Popiełuszko. Wolność jest w nas" przedstawia życie i męczeńską śmierć księdza Jerzego Popiełuszki. Reżyserem filmu jest Rafał Wieczyński, który podkreśla, że starał się tak pokazać postać księdza Jerzego Popiełuszki, aby przybliżyć go także młodemu pokoleniu.

Realizacja filmu trwała 7 miesięcy w 14 polskich miastach. W filmie wystąpiło ponad 7 tysięcy aktorów i statystów. Film przedstawia życie księdza Jerzego Popiełuszki od lat dzieciństwa na polskiej prowincji, poprzez okres kształtowania się jego powołania w wojsku, proces rodzenia się jego legendy w czasie ciężkiej próby stanu wojennego, aż po jego bestialski mord i gromadzący blisko pół miliona ludzi pogrzeb.

Adam Woronowicz, odtwórca roli księdza Jerzego Popiełuszki powiedział, że bardzo starał się pokazać kapłana, który łączy ludzi. Losy księdza Jerzego Popiełuszki przedstawione są na tle najważniejszych wydarzeń lat 80., między innymi strajków Sierpnia oraz manifestacji stanu wojennego brutalnie tłumione przez władze PRL. Na ekrany kin film wejdzie 27 lutego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.