Facebook Google+ Twitter

Premiera książki "Abrakadabra". Bolek i Gosztyła zaczarowali publiczność

Juliusz Bolek dostarcza miłośnikom swojej poezji coraz więcej emocji i wrażeń. Dlatego dla wszystkich czytelników, którzy są zainteresowani dalszymi jego osiągnięciami, króciutka relacja z premiery książki „Abracadabra”.

Premiera książki "Abracadabra" Krzysztof Gosztyła Juliusz Bolek / Fot. Piotr Dzięciołowski, archiwum J. BolkaJuliusz Erazm Bolka tegoroczny laureat nagrody Światowego Dnia Poezji, ustanowionego przez UNESCO, opublikował nowy tom wierszy „Abracadabra”. Na premierze książki, która odbyła się w poniedziałkowy wieczór, 6 września 2010 roku w warszawskim Klubie Księgarza, poeta i Krzysztof Gosztyła dosłownie zaczarowali widownię.

Twórczość poety, licznie zgromadzonej publiczności (ponad dwieście osób) zaprezentował wybitny aktor Krzysztof Gosztyła. Goście byli zachwyceni fantastyczną interpretacją wierszy Juliusza Erazma Bolka.

Książka „Abracadabra” wydana jest wersji polsko-angielskiej i w tych dwóch językach czytał Krzysztof Gosztyła. Charyzmatyczny głos artysty wspaniale uwypuklał refleksje zawarte w wierszach.

„Abracadabra” to książka utrzymana w konwencji realizmu magicznego, chociaż krytycy - Jarosław Klejnocki (dyrektor Muzeum Literatury) i Karol Samsel spierali się o to jak odzwierciedla się on w poezji Juliusza Erazma Bolka. Sam autor przyznał, że jego wiersze z tego tomu mają odniesienia do konkretnych sytuacji i faktów. Poezja Juliusza Erazma Bolka cieszy się coraz większą popularnością, chociaż nie jest to twórczość prosta.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Jola Skorupa
  • Jola Skorupa
  • 13.09.2010 18:16

Poezja Juliusza to często proste, ale jak przepojone wrażliwością słowa. Czekam na kolejne spotkanie w Zabrzu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W zalewie szmiry, promujmy Jolu kulturę z "wyższej półki"
Pozdrawiam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.