Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28 miejsce

Premiera książki „Ten i tamten las” Magdaleny Tulli

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2017-09-22 14:08

"To historia o nas samych. O tym że jesteśmy dla siebie nawzajem ważniejsi niż myślimy. I o tym, że życie jest nieprzewidywalne."

 / Fot. materiały organizatora27 września trafi do księgarń najnowsza książka „Ten i tamten las” Magdaleny Tulli . Jest to jej debiut jako autorki dziecięcej. W charakterystyczny dla swoich powieści metaforyczny sposób obrazuje otaczający nas świat, tym razem posługując się motywem bajki.

Szóstka charakternych leśnych stworzeń zostaje wystawiona na próby. Niespodziewane pojawienie się w lesie nieznanych gości wymusza na mieszkańcach testowanie ich tolerancji, zasad kulejącej demokracji oraz gotowość na zmianę. Aby zmierzyć się z wyzwaniami, ćwiczą trudną sztukę kompromisu, debat i akceptacji. Leśni bohaterowie uczą się przyjmować i obchodzić z obcymi, nie wiedząc, że wkrótce sami znajdą się na ich miejscu. W ich postaciach, symbolicznych scenach i ciepłym dowcipie znakomita pisarka uchwyciła najpoważniejsze wyzwania, przed jakimi stają dziś mali i duzi.

Powieści Magdaleny Tulli pisane są specyficznym językiem, który jest jednocześnie prosty i bardzo symboliczny. W swoich książkach sięga po uniwersalne prawdy o kondycji ludzkiej, w którą wpisany jest pierwiastek obcości. Opowieść „Ten i tamten las” autorka także opatrzyła charakterystycznym dla siebie bogactwem odniesień i skojarzeń. Niczym w bajkach Krasickiego, w symboliczny sposób przedstawia ludzkie cechy i przywary. Tulli stworzyła subtelną literacką metaforę, w której odbija się nasza społeczno-polityczna rzeczywistość: polaryzacja poglądów, migracje, wykluczenie, a nawet wycinka lasu. Autorka słynąca z poruszającej prozy teraz zaprasza dorosłych i dzieci do wspólnego odczytywania świata bez uprzedzeń.

Nasze sądy o innych, budowane na podstawie estetyki i zewnętrznego wyglądu, często są mylące. Widzimy świat jako dwubiegunowy, podczas gdy on posiada wiele niuansów. (Alicja Rosé}
 / Fot. By Rafał Komorowski - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=42062576

Wyjątkowa edycja książki „Ten i tamten las“ Magdaleny Tulli w twardej oprawie, z ilustracjami Alicji Rosé ukazuje się 27 września 2017 r. nakładem Wilk&Król Oficyna Wydawnicza.

Spotkanie premierowe tytułu z Magdaleną Tulli , ze specjalnym udziałem Alicji Rosé – autorki ilustracji w książce oraz Agi Zaryan – wokalistki jazzowej odbędzie się 30 września, o godz. 12:00 w Big Book Cafe (J. Dąbrowskiego 81). Spotkanie poprowadzi Katarzyna Stoparczyk.

Wstęp wolny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Recenzja napisana w ciekawy sposób...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.