Facebook Google+ Twitter

Premiera musicalu - ROCKY HORROR SHOW w warszawskim OCH - Teatrze

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2011-04-01 16:01

Chociaż premiera kultowego musicalu "The Rocky Horror Show", uznanego na Zachodzie za manifest transwestytów, odbędzie się 1 kwietnia, to z pewnością nie będzie to żart, ale sensacyjne wydarzenie.

plakat polskiej wersji kultowego musicalu w warszawskim OCH - Teatrze / Fot. OCH - TeatrPrzyznam, że z pewną rezerwą przyjąłem informację o zbliżającej się premierze legendarnego musicalu Richarda O’ Briena w warszawskim OCH TEATRZE. Jego niebywałe powodzenie w

latach '70 XX wieku, spowodowało, że powstał również film "The Rocky Horror Picture Show", z udziałem najbardziej popularnych gwiazd kina i estrady. Multimedialny manifest transwestytów i zwolenników wolnej miłości nijak nie przystawał wówczas do siermiężnej, polskiej rzeczywistości.

Libretto, wystawionego w 1973 roku musicalu „The Rocky Horror Show” przełożył Michał Ronikier. Przedstawienie Och Teatru jest ogromnym wyzwaniem, ponieważ widowisko muzyczne wymaga sporych nakładów, zapewnienia odpowiednich warunków technicznych, nowoczesnego nagłośnienia i akustycznej przestrzeni, w której dźwięki odpowiednio rozchodzą się bez echa i przypadkowego dudnienia.

Czytaj też: "Chodź do teatru!". Imprezy teatralne dla młodzieży. Zobacz program

Od razu dodam, że jest to na tyle udana inscenizacja, że na pewno nie może się spotkać z obojętnością polskiego widza. Byłem świadkiem trzeciej próby generalnej tego widowiska w teatrze śmiało i odważnie prowadzonym przez Marię Seweryn. Polskiemu producentowi kultowego musicalu udało się zgromadzić wspaniały zespół tworzony przez wszechstronnie utalentowanych wykonawców.

śpiewająca kelnerka, która przed rozpoczęciem spektaklu chodziła przed publicznością udając, że sprzedaje pop corn i napoje. / Fot. Tomasz JaworskiNa długo przed rozpoczęciem przedstawienia widzowie mieli już szansę obcować z aktorami, chociaż jeszcze o tym nie wiedzieli, podając do kontroli bilet mężczyźnie, który miał niebawem pojawić się na scenie w zupełnie innej roli. Pytali piękną kelnerkę o cenę napojów, a przecież i ona miała wkrótce wystąpić przed nimi, jako jedna ze śpiewających postaci musicalu "The Rocky horror show".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Filmik z tego musicalu http://www.youtube.com/watch?v=OzFF8_LSGCg

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawie się zapowiada.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.