Facebook Google+ Twitter

Premiera najnowszej płyty Tomasz Budzyńskiego "Luna"

W poniedziałek 3 marca w jednej z warszawskich księgarni odbyło się spotkanie autorskie i prezentacja nowego, solowego albumu Tomasza Budzyńskiego „Luna.”

Tomasz Budzyński prezentuje swoją płytę "Luna". / Fot. Adam KuryłoTomasz Budzyński znany jest szerokiej publiczności jako wokalista legendarnego zespołu Armia. Niewielu pamięta, że debiutował w punkowym zespole Siekiera. Od 1985 roku śpiewa w Armii, z którą nagrał 11 płyt (ostatnia „Armia Przystanek Woodstock” z 2007 roku). Muzyk od 1996 roku współtworzy katolicki zespół 2Tm2,3. Budzyński do dziś występuje zarówno z Armią, jak i 2Tm2,3. W 2002 roku artysta nagrał swój pierwszy solowy album „Taniec Szkieletów”. Płyta „Luna” jest jego drugą solową płytą.

Przy najnowszym projekcie pracował także m.in. Robert „Litza” Friedrich – gitarzysta, który ostatnio występował z Arką Noego oraz 2tm2,3. Wsparcie na perkusji zapewnił Piotr „Stopa” Żyżelewicz, a na kontrabasie i gitarze basowej – Marcin Pospieszalski – obaj występują także w 2Tm2,3. Pięciu z dziesięciu muzyków, którzy wzięli udział w nagraniu płyty to muzycy grający w 2Tm2,3 - oprócz wyżej wymienionych - w obu projektach na instrumentach perkusyjnych gra Beata Polak.

Na stronie Tomasz Budzyńskiego (MySpace) można posłuchać dwóch utworów z najnowszej płyty. Tytułowa „Luna” jest spokojną piosenką z wyraźną linią gitary akustycznej – wprowadza w melancholijny nastrój. „Dzień bez duchów” jest dynamiczniejszym utworem, z melodyjnym refrenem. Istotną rolę w obu piosenkach stanowią poetyckie teksty Budzyńskiego, który jest artystą wszechstronnym – śpiewa, gra, pisze wiersze i maluje obrazy.

Zobacz także:
Tomasz Budzyński
Tomasz Budzyński (MySpace)
Marcin Pospieszalski
2Tm2,3

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.