Facebook Google+ Twitter

Premiera "Naszej klasy" w Szwecji

19 września w Miejskim Teatrze w Helsingborgu odbędzie się premiera "Naszej klasy" Tadeusza Słobodzianka w reżyserii Anji Susy.

Nasza klasa / Fot. Teatr Dramatyczny"Nasza klasa" Tadeusza Słobodzianka to najczęściej obecnie wystawiana na świecie polska sztuka. Od prapremiery w londyńskim National Theatre w 2009 roku sztuka była grana w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych (w Filadelfii, Waszyngtonie, Minnesocie, Los Angeles, Pittsburgu, Chicago), Hiszpanii, Włoszech, Czechach, Japonii, Brazylii, Szwecji, Izraelu, na Węgrzech, Litwie, i Danii. Polska premiera sztuki odbyła się w Teatrze na Woli w reżyserii Ondreja Spišaka, który za ten spektakl został nagrodzony Feliksem Warszawskim 2011. W 2012 roku budapesztańska "Nasza klasa" w reżyserii Gabra Mate otrzymała Nagrodę Krytyków Teatralnych za najlepszy spektakl sezonu na Węgrzech, w Tokio zdobyła Wielką Nagrodę Teatralną Yomiuri za najlepszy spektakl 2013, na Litwie nagrodę krytyków za najlepsze przedstawienie sezonu, a Yana Ross za reżyserię spektaklu w Wilnie zdobyła tytuł reżysera sezonu. Spektakl w Cameri otrzymał Izraelską Nagrodę Teatralną dla najlepszej wystawionej sztuki zagranicznej. Przygotowywane są kolejne realizacje – w Paryżu, Sydney, Mińsku, Sarajewie i Moskwie.

Nasza klasa / Fot. Teatr DramatycznyTo druga premiera "Naszej klasy" w Szwecji. Spektakl wystawiony w Teatrze Galeasen (w reżyserii Natalii Ringler) zwyciężył w kategorii "teatr" i został nominowany do nagrody kulturalnej roku szwedzkiego dziennika Dagens Nyheter.

Miejski Teatr w Helsinborgu jest jednym z najbardziej znanych i największych teatrów w Szwecji. W latach 40. reżyserował tu Ingmar Bergman.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.