Facebook Google+ Twitter

Premiera Nexus Prime przesunięta. iPhone 4S pobije rekord poprzednika?

11 października w San Diego miała odbyć się wspólna konferencja Google i Samsunga. Zapowiadano, że tego dnia pojawi się "coś wielkiego". Z nieoficjalnych doniesień wynikało, że koncerny pokażą Nexusa Prime, czyli kolejny model smartfonu Google i pierwszy z systemem operacyjnym Ice Cream Sandwich. Konferencję jednak przesunięto.

 / Fot. Materiały prasoweSamsung i Google doszły do wniosku, że 11 października "nie jest dobrym czasem, by prezentować nowy produkt". Pojawiło się szereg plotek i domysłów, wśród nich takie, że oba koncerny liczyły na to, że Apple zaprezentuje całkowicie nowego iPhone'a 5. Doniesienia o tego typu przyczynie przesunięcia konferencji wydają się jednak nielogiczne, bo jej zapowiedź pojawiła się kilka godzin po tym, jak szef Apple, Tim Cook zszedł ze sceny po zaprezentowaniu odświeżonego iPhone'a.

Oba koncerny nie podały tego wprost, ale najprawdopodobniej motywem, który spowodował opóźnienie była śmierć Steve'a Jobsa. Firmy wykonały zatem prawdopodobnie symboliczny, być może szlachetny gest wobec Apple.

Tymczasem pokazany we wtorek 4 października iPhone 4S bije rekordy w przedsprzedaży. Jak podaje Reuters, operator AT&T przyjął w ciągu 12 godzin, 200 tys. zamówień na odświeżoną słuchawkę Apple. Analitycy z Wall Street przypuszczają, że nowy produkt pobije rekord popularności należący do poprzednika. W ciągu trzech dni od premiery w czerwcu 2010 r., iPhone 4 znalazł 1,7 miliona nabywców.

Paradoks polega na tym, że po konferencji Apple, która odbyła się 4 października, nagłówki serwisów technologicznych krzyczały o rozczarowaniu. Powstało wiele tekstów, które miały udowodnić, że iPhone 4S nie jest innowacyjny i skończyły się czasy, gdy to konkurencja powinna gonić za Apple.

Ewentualny sukces iPhone'a 4S będzie tłumaczony zapewne przez sceptyków śmiercią Steve'a Jobsa. Krytycy słuchawki (abstrahując od zmarłego), zapominają jednak o sprawdzonej już strategii Apple, która polega na wdrażaniu całkowicie przeprojektowanych smartfonów w dwuletnich cyklach. Pojawiły się, co prawda argumenty, że tego typu polityka była dobra wówczas, gdy iPhone wyprzedzał konkurencję, jednak ta ostatnia w tym roku również nie odkryła na nowo Ameryki.

Obecna faza rozwoju mobilnych systemów operacyjnych, to głównie dopieszczanie szczegółów. Wiele mówi się, o zapowiadanym Androidzie Ice Cream Sandwich, jednak w tym przypadku także nie chce się pamiętać, że homogeniczny OS dla smartfonów i tabletów, także "równa" do iOS, które zostało zoptymalizowane pod oba rodzaje urządzeń wraz z pierwszym iPadem. Ocena dostępnych na rynku słuchawek i systemów nie może być zatem prosta i jednoznaczna, przynajmniej nie teraz i nie w sytuacji, gdy zarówno pokazany przez Apple system komend głosowych Siri, jak i unifikacja Androida dla różnego typu urządzeń, rewolucją nie jest, podobnie zresztą jak ekran 4,65 cala w nowym Nexusie.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.