Facebook Google+ Twitter

Premiera nowego teledysku L.U.C’a w kinie Kultura

W czwartek 13 października w warszawskim kinie Kultura, odbyła się prezentacja nowego teledysku L.U.C’a i Sokoła do piosenki "Pospolite ruszenie". Na spotkaniu oprócz premiery klipu podsumowano akcję społeczną o tej samej nazwie.

Na konferencji, której głównym punktem była prezentacja teledysku, pochodzący z Wrocławia artysta L.U.C wiele czasu poświęcił na omówienie akcji społecznej "Pospolite ruszenie", której jest pomysłodawcą. Przedsięwzięcie ma na celu poprawę wyglądu polskich blokowisk. Ruch polega na malowaniu wieżowców w sposób przemyślany i artystyczny.

Na konferencji obecni byli m. in. L.U.C i Krzysztof Dudek, dyrektor Narodowego Centrum Kultury / Fot. fot. Kamil KwiatkowskiNie podobają nam się kolorowe i "wesołe" bloki, które obecnie możemy oglądać - powiedział L.U.C.

Jednym z naszych celów jest też zazielenianie przestrzeni miejskiej we Wrocławiu - dodał.

Jednym z gości, którzy pojawili się na konferencji był raper Sokół, występujący razem z L.U.C’iem w kawałku „Pospolite ruszenie”.

Chcemy, żeby ludzie zastanowili się na tym co ich otacza i wiedzieli, że mogą mieć na to jakiś wpływ - powiedział Sokół, mówiąc o tym dlaczego przystąpił do akcji.

Na konferencję przybył także Krzysztof Dudka, dyrektor Narodowego Centrum Kultury, które jest patronem teledysku.

- Uważam, że bloki jako galerie sztuki są świetnym przedsięwzięciem – powiedział dyrektor. – Wejście ze sztuką w przestrzeń publiczną może być sposobem na dojście do ludzi z kulturą – dodał.

L.U.C wspomniał też o wyniku konkursu na pomalowanie bloków przy ul. Przestrzennej 14-20 we Wrocławiu. Zwycięzcami zostali Aleksandra Midor i Mateusz Przybyłowski.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.