Facebook Google+ Twitter

Premiera nowej płyty AC/DC: "Live At River Plate"

Szóstego maja w auli HMV Hammersmith Apollo położonej na obrzeżach Londynu, australijski zespół AC/DC zaprezentował swoim fanom najnowszą płytę koncertową z zarejestrowanego w grudniu 2009 roku koncertu w Argentynie.

 / Fot. Krzysztof KrykAula Hammersmith Apollo może zmieścić kilkanaście tysięcy osób. Przy okazji premier bądź innych oficjalnych wydarzeń liczba ta redukuje się do kilku tysięcy osób. Chętnych na premierę mimo tego nie brakowało. Jeszcze przed kilkoma tygodniami zespół AC/DC rozdał wejściówki dla 150 par z całego świata. Aby móc oglądać premierowy występ "kangurów" wystarczyło odpowiedzieć na pytanie w jakim kraju znajduje się stadion River Plate.

Darmowe wejściówki zostały rozdane w przeciągu kilkudziesięciu godzin.

AC/DC "Live At River Plate" niestety może być ostatnią, oficjalnie wydaną płytą AC/DC. Nieoficjalnie po zakończeniu ostatniej trasy "Black Ice Tour" prasa spekulowała nad zakończeniem działalności hard-rockowego zespołu. Żadne tego typu plotki nie znalazły jednak potwierdzenia wśród członków zespołu jak i menagera, a Angus Young zapowiedział następną trasę koncertową pod nieznaną jeszcze nazwą.

Zespół AC/DC został założony w 1973 roku w Sydney. Jego wokalista Brian Johnson w październiku skończy 64 lata, a gitarzysta i symbol zespołu Angus Young pod koniec marca skończył 55 lat. Mimo tego członkowie zespołu trzymają się świetnie. Dowodem tego był koncert na warszawskim Bemowie rozegrany 27 maja 2010 roku.

- Widziałem mnóstwo naszych koncertów na żywo. Ten przebija wszystkie - mówił Johnson. Jego zdanie w pełni potwierdzają inni członkowie zespołu.

Płyta jest mieszanką największych hitów zespołu. Wśród nich nie zabrakło takich utworów jak "Highway To Hell" , "Back In Black", "Thunderstruck" czy też "Hells Bells". Z wydanej w 2008 roku płyty zatytułowanej "Black Ice" na DVD znajdziemy cztery utwory.

Płyta do zakupu w sklepach pojawi się dziewiątego maja. Na oficjalnej premierze pojawi się cały skład AC/DC. Lista zaproszonych gości jest anonimowa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jan Kowalski
  • Jan Kowalski
  • 08.05.2011 12:13

Moim zdaniem niedobrze, że w tym artykule (zanim dojdzie się do przedostatniego akapitu pierwszej strony) mówi się o koncertowej płycie zespołu a nie o koncercie DVD czy też po prostu o wideo, bo automatycznie czytelnikowi na myśl przychodzi koncertowy album audio. Nie spotkałem się jeszcze, aby wypowiadając słowo 'płyta' miało się na myśli koncert DVD. Mówiąc o płycie, myśli się o albumie audio. Autor artykułu powinien to jaśniej przedstawić, bo mówi o płycie nawiązując do albumu Black Ice i do Live at River Plate. Poza tym już dawno wiadomo, że Philla na premierze nie było.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.