Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24276 miejsce

Premiera opery Miłość do Trzech Pomarańczy Prokofiewa w Krakowie

Jedna z najsłynniejszych oper Любовь к трём апельсинам napisanych przez Sergiusza Prokofiewa ma 25 kwietnia 2014 roku swoją polską premierę na deskach Opery Krakowskiej! Są jeszcze bilety na dwa wieczory!

Konferencja prasowa opery "Miłość do trzech pomarańczy" w Operze Krakowskiej / Fot. Ewa BąkowskaZnana do tej pory w Polsce z fragmentów, pojedynczych wykonań symfonicznych, takich jak słynny "Marsz"
http://www.youtube.com/watch?v=6azlqX7en4U
opera rosyjskiego kompozytora z 1921 roku (prapremiera w Chicago, najsłynniejsza inscenizacja 1975 włoska La Scala) zostanie wystawiona w Operze Krakowskiej dniach 25, 26, 29 i 30 kwietnia 2014 roku. Na 29 i 30 kwietnia godz. 18.30 została jeszcze pewna ilość biletów wstępu na spektakl.
zobacz: http://www.opera.krakow.pl/pl/repertuar/na-afiszu/kwiecienhttp://www.opera.krakow.pl/pl/repertuar/na-afiszu/kwiecienKonferencja prasowa opery

afisz spektaklu / Fot. Opera KrakowskaNa trzy dni przed uroczystą premierą odbyła się konferencja prasowa z udziałem dyrekcji i twórców spektaklu, który opowiada w konwencji "teatru w teatrze" nieco bajkową historię miłosną o zabarwieniu humorystycznym. Następca tronu, syn Króla Treflowego, cierpi na melancholię. Uleczyć go może tylko śmiech. Mimo dworskich intryg, walk o władzę i wpływy, Książę uwalnia się od choroby i rusza w podróż, by odnaleźć miłość, zaklętą w pomarańczy. Prokofiew, opierając swoją operę na bajce Carla Gozziego pokazał świat magii i czarów z dużą dozą dystansu. Stworzył utwór wielowarstwowy, balansujący między surrealistyczną farsą, groteskowym humorem i parodią. Żywą akcję zespolił z misterną tkanką orkiestrową wykazując wyjątkową inwencję i własny, niepowtarzalny styl.
Zdjęcie z próby do opery Spektaklowi w Operze Krakowskiej nadano uwspółcześnioną ramę i na kilka dni przed premierą reżyser i autor kostiumów Michał Znaniecki mówił: Jesteśmy w trakcie realizacji dzieła, które jest trudne, bo zostało napisane jako swego rodzaju eksperyment. Dla mnie jako reżysera największym wyzwaniem było znalezienie kontekstu wspólnego mianownika, który połączyłby wiele wątków poruszanych w „Miłości do trzech pomarańczy”. Stąd pomysł na osadzenie akcji w domu pomocy społecznej, czyli w domu starców. To opera pełna niespodzianek."Zdjęcie z próby do opery "Miłość do trzech pomarańczy"w Operze Krakowskiej / Fot. Dariusz Pawelec
Spektakl zapowiada się przede wszystkim jako wspaniała uczta muzyczna, wymagająca dużego wysiłku i koncentracji nie tylko od solistów, ale także członków wszystkich grup wykonawców:

Sergiusz Prokofiew, kompozytor / Fot. Wikipedia"Z tym tytułem spotkałem się po raz pierwszy kilka lat temu i od razu mnie zafascynował. Cieszę się, że realizujemy go właśnie w Krakowie. Wszystkie zespoły orkiestra, chór, balet i soliści bardzo ciężko pracują i od początku podeszły bardzo pozytywnie do tego utworu" - powiedział Tomasz Tokarczyk, dyrygent i kierownik muzyczny.Zdjęcie z próby do opery
Rola chóru jest bardzo znacząca w tej operze. Kompozytor postawił przed nami bardzo trudne zadania.- powiedział Zygmunt Magiera (przygotowanie chóru).
 / Fot. Opera Krakowska
Jestem szczęśliwy, że po wielu latach nieobecności mogę wystąpić na krakowskiej scenie. Zespół realizatorów jest bardzo profesjonalny i praca nad tym tytułem daje mi bardzo dużo radości.
powiedział Wojtek Śmiłek (Celio)

Chwała realizatorom, że ten utwór w końcu trafia na polską scenę. To wspaniała intelektualna rozrywka dla melomanów- zdradził Wojtek Gierlach (Król Treflowy).

Naturalnie tłem konferencji prasowej i afisza były symboliczne, prawdziwe pomarańcze (na zdjęciu w logo).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Najwięcej o treści i stylu opery "Miłość do trzech pomarańczy" pod http://lemoniadowy.salon24.pl/130323,milosc-do-trzech-pomaranczy

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.