Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19422 miejsce

Premiera "Orfeusza i Eurydyki" w Operze Krakowskej

Prawdziwą ucztę z okazji Międzynarodowego Dnie Tańca przygotowała Opera Krakowska. 27 kwietnia 2013 r. miała miejsce premiera spektaklu baletowo - operowego "Orfeusz i Eurydyka".

Premiera:Orfeusz i Eurydyka w Operze Krakowskej - spektakl baletowo-operowy / Fot. Sławomir OstrowskiPrzyglądaliśmy się ostatnim próbom przed dzisiejszą premierą. Dzieło Ch. W. Glucka tym razem będzie można zobaczyć w wersji francuskiej. Giorgio Madia (inscenizent, reżyser i choreograf) nie powiela konkretnej wersji tego dzieła, lecz dokonał swoistej kompilacji wybranych wystawień po francusku, co czyni krakowską premierę wyjątkową. Już sam fakt, że na scenie występują równocześnie śpiewacy i tancerze pozwala odbierać ten spektakl wielowymiarowo. Tym bardziej, że całość została osadzona w bardzo dobrej scenografii przygotowanej przez Bruno Schwengla. Ten austriacki scenograf znany jest z realizacji swoich projektów na scenach operowych w Coven Garden, Berlinie, Wiedniu Monachium, Lozannie, Los Angeles, Nowym Jorku, San Francisco, czy Seattle.

Ponieważ jest to spektakl baletowo - operowy wszystkie partie śpiewane mają swój odpowiednik w formie baletowej. I tak, partie Orfeusza zaśpiewaja: Agnieszka Cząstka, Monika Kobylarska i Agnieszka Rehlis, a zatańczą Dymitry Prokharuk, Aurimas Sibirskas i Robert Kędziński (gościnnie); patrię Eurydyki zaśpiewają: Katarzyna Oleś-Blacha i Iwona Socha, a zatańczą Agnieszka Chlebowska, Martyna Dobosz i Gabriela Kubacka. W rolę Amora wcielą się Karolina Wieczorek i Agata Widera-Burda, w wersji baletowej jako Amora zobaczymy Martynę Dobosz i Mizuki Kurosawa.

Z talentem Gorgio Madia krakowscy bywalcy opery mieli przyjemność zetknąć się już kilka lat temu przy okazji wystawienia Kopciuszka. Spektakl premierowy odbył się o godzinie 18.30, kolejne spektakle 28, 30 kwietnia 2013 oraz 16, 18 czerwca 2013 o godzinie 18.30.

Premiera:Orfeusz i Eurydyka w Operze Krakowskej - spektakl baletowo-operowy / Fot. Sławomir OstrowskiPremiera:Orfeusz i Eurydyka w Operze Krakowskej - spektakl baletowo-operowy / Fot. Sławomir OstrowskiPremiera:Orfeusz i Eurydyka w Operze Krakowskej - spektakl baletowo-operowy / Fot. Sławomir OstrowskiPremiera:Orfeusz i Eurydyka w Operze Krakowskej - spektakl baletowo-operowy / Fot. Sławomir OstrowskiPremiera:Orfeusz i Eurydyka w Operze Krakowskej - spektakl baletowo-operowy / Fot. Sławomir OstrowskiPremiera:Orfeusz i Eurydyka w Operze Krakowskej - spektakl baletowo-operowy / Fot. Sławomir OstrowskiPremiera:Orfeusz i Eurydyka w Operze Krakowskej - spektakl baletowo-operowy / Fot. Sławomir OstrowskiPremiera:Orfeusz i Eurydyka w Operze Krakowskej - spektakl baletowo-operowy / Fot. Sławomir OstrowskiPremiera:Orfeusz i Eurydyka w Operze Krakowskej - spektakl baletowo-operowy / Fot. Sławomir Ostrowski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.