Facebook Google+ Twitter

Premiera "Pierwszego Diwidi" kabaretu Jurki

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-05-09 17:05

10 maja odbędzie się komercyjna premiera płyty Kabaretu Jurki pt. "Pierwsze Diwidi".

Kabaret Jurki / Fot. Bartek Mikołajczyk ChilistudioPłyta ‘PIERWSZE DIWIDI’ kabaretu JURKI to skecze, monologi i piosenki, które powstały w ciągu kilku lat. „Pani Jadzia” , „Mirek i Lucyna”, czy „Odchudzanie” czy to tylko niektóre skecze, które znalazły się na tej płycie.

Kabaret JURKI pochodzi z Zielonej Góry i jest jednym z najpopularniejszych kabaretów w naszym kraju. Działają od połowy lat 90 i mają na swoim koncie wiele nagród (m.in. pierwsza nagroda na przeglądzie kabaretów PaKA).

Poza tym Agnieszka Litwin-Sobańska i Wojtek Kamiński występują w popularnym serialu "Spadkobiercy" emitowanym na kanale TV4.

Na płycie znalazły się również dodatki, które staną się nie lada gratką dla wszystkich, którzy pamiętają JURKI jako Kabaret Form Sierocych. Oprócz skeczu „Noce i dnie” znalazły się tu zupełnie nieznane, pochodzące z prywatnych zbiorów kabaretu:
„Sherlock Holmes”, „Psy”, „Trędowata”, czy „Romeo i Julia”. Charakterystyczne stroje i kłanianie się postaci po niemal każdej reakcji widzów to niepowtarzalny styl kabaretu z okresu jego początków.

Artur Andrus mawiał wówczas o JURKACH: „W tych swoich przykusych ubrankach wyglądają, jakby nie tylko rodziców im brakowało”. A oni tą swoją ‘sierotowatością’ zdobywali serca widzów w całej Polsce i jurorów na przeróżnych festiwalach kabaretowych. Dzięki ‘PIERWSZEMU DIWIDI’ można obcować również z tym wyjątkowym archiwalnym materiałem.

Fragment nowego DVD można znaleźć na:


http://www.youtube.com/watch?v=pYhVNeH7h14&feature=channel_video_title
PK

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.