Facebook Google+ Twitter

Premiera PlayStation 3 w listopadzie. Rywal - Xbox 360

  • Źródło: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
  • Data dodania: 2006-08-19 20:37

Bój o względy świętego Mikołaja. Czy pod choinką znajdzie się nowa zabawka firmy Sony czy Microsoft? Fachowe pisma mnożą doniesienia na temat obu konsol, a a polscy gracze czekają na (cenową) rywalizację gigantów.

Microsoft, już w listopadzie, rozpocznie sprzedaż swojej konsoli Xbox 360. W tym samym miesiącu także Sony zapowiada światową premierę już trzeciej swojej konsoli PlayStation 3. Zanosi się na ostrą rywalizację.

– Na pewno konkurencja wymusi zabieganie o klienta. Nie spodziewałbym się jednak szalonych obniżek cen gier czy samych konsol – od razu studzi oczekiwania Tymon Smektała, redaktor naczelny miesięcznika o grach „Click”.
fot. www.xbox.com
fot. www.playstation.comXbox 360 udowodnił już swoją wielkość, będąc najczęściej kupowaną konsolą nowej generacji. PlayStation 3 to dopiero specyfikacja techniczna. Ale na papierze nowa konsola Sony zapowiada się rewelacyjnie. Ośmiordzeniowy procesor (Xbox 360 ma ich trzy), który jest szybszy aż 35 razy od tego zamontowanego w PlayStation 2 musi robić wrażenie. Jego częstotliwość – 3,2 GHZ, czyli tyle samo co układ zamontowany w urządzeniu Microsoftu.

Za to, według zapowiedzi przedstawicieli Sony, pod względem wydajności graficznej Xbox jest daleko w tyle. PlayStation 3 ma ją dwa razy lepszą. Ciekawostką, którą do tej pory nie mogła pochwalić się żadna inna konsola, jest także czytnik płyt Blu-ray. To nowy standard, który typowany jest na następcę DVD. Co w nim jest takiego ciekawego? Pięciokrotnie większa pojemność. Na płycie DVD mieści się „zaledwie” 4,7 GB danych. Na dysku Blu-ray opracowanym przez Sony nawet 23 GB. Oznacza to, że twórcy gier będą mogli zamieszczać w nich więcej szczegółów, a dystrybutorzy filmów obrazy o dużo wyższej jakości.

Trudno dziwić się więc, że komputerowe serwisy prześcigają się w podawaniu nowych informacji o Sony PlayStation 3. Gorączka trwa. Podobno PS3 już jest gotowa i płynie do Europy…
(przem)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

"Xbox 360 udowodnił już swoją wielkość, będąc najczęściej kupowaną konsolą nowej generacji." - hihi, jak na razie Xbox 360 jest JEDYNĄ konsolą nowej generacji :>

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.