Facebook Google+ Twitter

Premiera płyty grupy "Lelek"

Już w najbliższy piątek (25 marca) swoją sklepową premierę będzie miał debiutancki album grupy Lelek, „Brzask Bogów”.

Lelek to łącząca odległe muzyczne światy supergrupa, reinterpretująca najciekawsze poematy i pieśni odwołujące się do dziedzictwa przedchrześcijańskiej Słowiańszczyzny.
Premiera debiutankciej płyty grupy
W jej skład wchodzą: Jakub Koźba (Power Of Trinity), Patryk Kraśniewski (Vavamuffin, Patryk Kraśniewski Trio), Kamil Rogiński (ŜANĜO), Michał Rudaś, Piotr Stefański (Studium Instrumentów Etnicznych) oraz Maciej Szajkowski (Kapela ze Wsi Warszawa, R.U.T.A., pomysłodawca projektu).
„Hymn do Żywy” – singiel promujący "Brzask Bogów" – można już usłyszeć na antenie Czwórki – 4. Programu Polskiego Radia. Wczoraj swoją premierą miał z kolei teledysk do tego utworu.

Reżyserką i współautorką scenariusza jest Julia Groszek, która skompletowała znakomity zespół realizatorów oraz niecodzienną obsadę. Wideoklip nakręcony został w całości w Warszawie: w przestrzeniach stołecznych uczelni, biur i ulic oraz na brzegu Wisły po jej prawej, dzikiej stronie. Rolę tytułową w teledysku zagrała Sylwia Świątkowska, skrzypaczka i wokalistka Kapeli ze Wsi Warszawa, gościnnie występująca także na płycie formacji Lelek. W drugim planie zobaczyć można innych muzyków formacji, z kolei spotkanie z boginą Żywą uświetniła swoim tańcem Mohini Indian Dance Group. Tancerki, podobnie jak Żywa i jej orszak, wystąpiły w specjalnych kostiumach przygotowanych przez projektantkę Dagmarę Czarnecką.
Album „Brzask Bogów”, za którego produkcję, mix i mastering odpowiedzialne jest niezastąpione Studio AsOne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.