Facebook Google+ Twitter

Premiera płyty zespołu Vallium

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2013-03-14 20:10

21 marca w klubie Lizard King odbędzie się premiera płyty "Horyzont Zdarzeń" zespołu rockowego Vallium. Zapowiada się wyjątkowy wieczór, pełen niezwykłych indyjskich instrumentów i gości: Łukasza "Wiśni" Wiśniewskiego i zespołu OVERCOLORED

21 marca w klubie Lizard King odbędzie się premiera płyty "Horyzont Zdarzeń" zespołu Vallium. Zapowiada się wyjątkowy wieczór, zgodnie z zapowiedziami czeka nas potężna dawka rockowej energii, nietypowe instrumenty przywiezione przez muzyków z Indii (m.in misa tybetańska, harmonium, tampura) i goście specjalni: Łukasz "Wiśnia" Wiśniewski, harmonijkarz i wokalista znany z zespołów Hard Times i Blue Machine, oraz grająca post-rocka grupa Overcolored.

Zespół powstał w Krakowie w październiku 2005. Ma na koncie występy na największych polskich festiwalach: Coke Live Festival, Woodstock, Slot Art Festival. W 2010 roku wydał EPkę "Sen o rzeczywistości", pełną energetycznych gitarowych riffów, osadzoną w post-grunge'owych klimatach.
Przełomowy moment dla Vallium to zwycięstwo w konkursie Coke Live Fresh Noise, co pozwoliło im na nagranie pierwszego pełnowymiarowego albumu, nad którego brzmieniem czuwali Marcin Prusiewicz i Jacek Miłaszewski (na koncie współpraca m.in z Acid Drinkers, Hunter). Zespół pokazuje się na nim od zupełnie nowej strony, łącząc inspiracje muzyką lat 70-tych i brzmieniami etno z alternatywnym rockiem. Jednocześnie singiel "Twoja Wojna" to potężne rock'n'rollowe uderzenie, co można poczuć na koncertach.

POSŁUCHAJ:
http://www.youtube.com/watch?v=Ps9Nctzov3g
http://www.youtube.com/watch?v=f4Oh_MMrFes

"Dość długo pracowaliśmy nad tą płytą, materiał na nią powstawał na przestrzeni ostatnich 3 lat, w tym czasie bardzo się zmieniliśmy, towarzyszyło nam wiele różnych emocji i inspiracji, czasem odkopywaliśmy gdzieś na poddaszu stare zakurzone winyle Led Zeppelin czy Floydów, innym razem jarały nas najnowsze wydawnictwa Foo Fighters, Linkin Park czy Sigur Rós. Do tego wszystkiego jeszcze dochodzą podróże do Indii i eksperymenty z instrumentarium. Dlatego ta płyta jest
bardzo różnorodna i myślę że dzięki temu - bardzo ciekawa.
"Horyzont zdarzeń" to pojęcie z teorii względności i oznacza sferę wokół czarnej dziury z której nic, nawet światło nie może się już wydostać i dlatego dla obserwatora to co dzieje się za horyzontem zdarzeń jest całkowicie niewidoczne. My uważamy że dzięki muzyce można "zobaczyć" więcej, czasem zyskać inny punkt widzenia a czasem przenieść się w inne miejsce. Chcielibyśmy żeby nasza płyta była właśnie taką podróżą za horyzont zdarzeń." - mówi Michał Marczak, basista zespołu.

Bilety kosztują 10 zł (przedsprzedaż) / 20 zł (w dniu koncertu).
Kupować można je za pośrednictwem internetu na stronie www.lizardking-krakow.pl
(Michał Marczak)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.