Facebook Google+ Twitter

Premiera podręcznika akademickiego w Impulsie

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-02-07 14:16

Oficyna Wydawnicza Impuls zaprasza na premierę wspaniałego podręcznika akademickiego pt. "Z dziejów teorii i praktyki wychowania" autorstwa profesora Czesława Kupisiewicza

 / Fot. Impuls "...Niniejszej książce Z dziejów teorii i praktyki wychowania nadałem – podobnie jak "Szkicom z dziejów dydaktyki" – formę nie tyle klasycznego podręcznika historii wychowania, ile jego szkicu, wstępnego zarysu czy materiału wyjściowego. Forma ta jest zgodna ze słownikową definicją terminów „szkic” i „szkicować”, zgodnie z którą „szkic” to „plan, projekt czegoś”, a „szkicować” to tyle, co „przedstawiać coś ramowo, pobieżnie, bez wnikania w szczegóły, artykułować główne wątki”, a ponadto – dodałbym od siebie – czynić to w sposób syntetyczny, a niekiedy wręcz lakoniczny.
Przy pisaniu tych "Z dziejów" korzystałem z wielu źródeł. Najważniejszym były krajowe i zagraniczne podręczniki historii wychowania, historii filozofii i historii literatury, a także słowniki biograficzne oraz poczty wybitnych myślicieli. Niejednokrotnie sięgałem również do monografii poświęconych różnym epokom dziejów teorii i praktyki wychowania, zwłaszcza bliższym naszych czasów, a ponadto do Internetu oraz rozpraw i artykułów o pokrewnej tematyce historyczno-pedagogicznej".

"Z dziejów" pisałem z myślą o studentach nauk o wychowaniu, a więc przyszłych pedagogach, psychologach i socjologach, a także o uczestnikach różnorakich studiów podyplomowych oraz nauczycielach doskonalących swoje zawodowe kwalifikacje w drodze tzw. szkolenia przywarsztatowego..." - prof. Czesław Kupisiewicz.

O czym jest podręcznik? Przedstawiamy opinie recenzentów najnowszej publikacji OW Impuls.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jarek Tusk
  • Jarek Tusk
  • 07.02.2012 15:50

Widziałem w księgarni. Świetna publikacja. Jeśli chodzi o książki z dziedzin akademickich jestem laikiem,ale ta, chyba ze względu na fajne edytorstwo całkiem mnie zainteresowała. Chętnie poznam bliżej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.