Facebook Google+ Twitter

Premiera podręcznika akademickiego w Impulsie

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-02-07 14:16

Oficyna Wydawnicza Impuls zaprasza na premierę wspaniałego podręcznika akademickiego pt. "Z dziejów teorii i praktyki wychowania" autorstwa profesora Czesława Kupisiewicza

 / Fot. Impuls "...Niniejszej książce Z dziejów teorii i praktyki wychowania nadałem – podobnie jak "Szkicom z dziejów dydaktyki" – formę nie tyle klasycznego podręcznika historii wychowania, ile jego szkicu, wstępnego zarysu czy materiału wyjściowego. Forma ta jest zgodna ze słownikową definicją terminów „szkic” i „szkicować”, zgodnie z którą „szkic” to „plan, projekt czegoś”, a „szkicować” to tyle, co „przedstawiać coś ramowo, pobieżnie, bez wnikania w szczegóły, artykułować główne wątki”, a ponadto – dodałbym od siebie – czynić to w sposób syntetyczny, a niekiedy wręcz lakoniczny.
Przy pisaniu tych "Z dziejów" korzystałem z wielu źródeł. Najważniejszym były krajowe i zagraniczne podręczniki historii wychowania, historii filozofii i historii literatury, a także słowniki biograficzne oraz poczty wybitnych myślicieli. Niejednokrotnie sięgałem również do monografii poświęconych różnym epokom dziejów teorii i praktyki wychowania, zwłaszcza bliższym naszych czasów, a ponadto do Internetu oraz rozpraw i artykułów o pokrewnej tematyce historyczno-pedagogicznej".

"Z dziejów" pisałem z myślą o studentach nauk o wychowaniu, a więc przyszłych pedagogach, psychologach i socjologach, a także o uczestnikach różnorakich studiów podyplomowych oraz nauczycielach doskonalących swoje zawodowe kwalifikacje w drodze tzw. szkolenia przywarsztatowego..." - prof. Czesław Kupisiewicz.

O czym jest podręcznik? Przedstawiamy opinie recenzentów najnowszej publikacji OW Impuls.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jarek Tusk
  • Jarek Tusk
  • 07.02.2012 15:50

Widziałem w księgarni. Świetna publikacja. Jeśli chodzi o książki z dziedzin akademickich jestem laikiem,ale ta, chyba ze względu na fajne edytorstwo całkiem mnie zainteresowała. Chętnie poznam bliżej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.