Facebook Google+ Twitter

Premiera spektaklu „Nastazja Filipowna”

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-06-01 21:13

W poniedziałek 6 czerwca w krakowskim Kinoteatrze WRZOS będzie miała miejsce premiera spektaklu „Nastazja Filipowna” w wykonaniu Stowarzyszenia Konstruktorów Sztuki.

 / Fot. plakatAkcja rozgrywa się w nawiedzonym domu Parfiena Rogożyna, gdzie przybywa książę Lew Myszkin, by pomóc przyjacielowi przejść dramatyczny moment w jego życiu. Teraźniejszość i przeszłość powoli zaczynają się przenikać, a z mroków odległych dni wyłania się obraz ich namiętności – Nastazja.

Tajemniczy spektakl, a może rytuał. Zderzenie dwóch obcych sobie światów. Główni bohaterowie ”Idioty” Dostojewskiego, stają naprzeciw siebie, mierząc się ze swoją przeszłością i uczuciami względem Nastazji Filipownej Baraszkowej. To wielopoziomowa gra psychologiczna zadająca kłam prostocie i banalności uczuć. Misterium, obrzęd, sacrum i profanum, gdzie Eros i Tanatos tańczą odwieczny taniec.

Zdaniem reżysera Nikołaja Siemionowicza Jaromiejewa:
Spektakl nie jest dogmatyczny. Nie stawia pytań równocześnie na nie odpowiadając. Myślę , że pozostawia dozę niepewności i szeroką gamę interpretacji. Bowiem teatr (moim zdaniem) ma pobudzać do myślenia i uwalniać z zakamarków naszej wrażliwości wszelkie skojarzenia dotyczące syntezy dorobku kulturowego - od greckich zaczątków teatru począwszy, a na Internecie skończywszy. Oddając Wam pod ogląd i analizę ten jakże tajemniczy spektakl, jednocześnie dziękuję za pasję, mądrość i pracę oraz szansę spotkania z Polską i Waszymi wspaniałymi artystami.


Więcej na Kinoteatr Wrzos

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.