Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25204 miejsce

Premiera sztuki "Polowanie na łosia"

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-10-30 22:55

Już 5 listopada w teatrze imienia Adama Mickiewicza odbędzie się premiera komedii romantycznej zatytułowanej "Polowanie na łosia".

 / Fot. Piotr Dłubak/materiały prasowe„Polowanie na łosia”, po bardzo udanych realizacjach „Piaskownicy” i „Pierwszego razu”, to kolejna sztuka Walczaka, którą pokażemy częstochowskiej Publiczności.

Michał Walczak jest jednym z najciekawszych dramaturgów młodego pokolenia. Jego sztuki realizowane są w teatrach na terenie całej Polski (Narodowy, Polonia, Montownia w Warszawie, Stary w Krakowie, Horzycy w Toruniu). Bohaterami większości jego dramatów są rówieśnicy autora. Sam Walczak zamiast „dramaturgia pokolenia” woli określenie „dramat inicjacyjny”: - Inicjacja w dorosłość jest bardzo ważna i dotyczy nie tylko pokolenia 30-latków. Ta trzydziestka jest raczej symboliczna - to próg. Ale nie chodzi tu o diagnozę bolączek pokoleniowych, ale raczej o kryzys towarzyszący wchodzeniu w dorosłość i rytuał przejścia, który temu towarzyszy.

„Polowanie na łosia” to czarna komedia: humor przeplata się z grozą, groteska z realizmem. Walczak żongluje konwencjami. Znakomicie łączy różne style i gatunki. To opowieść o lękach, frustracjach i zagubieniu młodego człowieka - podana w niebanalny, metaforyczny sposób.

Bohaterowie „Polowania na łosia”, Eliza i Konrad, postanawiają się zaręczyć,
z tej to okazji przygotowują kolację dla rodziców. W szczegółach ustalają scenariusz uroczystości - „podług odwiecznego rytuału” (Ja muszę być męski. Oni wchodzą, witamy się, cmokamy, cześć, cześć, wejdźcie, nie... Ja w tym czasie biorę kwiatki i pach wręczam twojej mamie. Ona mówi: „oj jakie piękne, jakie piękne). Nerwową atmosferę potęguje przybycie byłego kochanka Elizy - Jarosława Pasta. Wybucha gwałtowna awantura, która kończy się... próbą (?) morderstwa.

Tak oto wygląda ta współczesna komedia - nie dość, że czarna, to jeszcze romantyczna. Niejednoznaczna, niebanalna, słodko-gorzka!

Źródło: materiały prasowe

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.