Facebook Google+ Twitter

Premiera The Interview odwołana. Sony Pictures uległo groźbom hakerów

Sony Pictures uległo groźbom i wstrzymało premierę filmu "The Interview" o zamachu na Kim Dzong Una. Produkcja miała trafić na ekrany 25 grudnia.

kadr z filmu / Fot. materiały prasoweSony Pictures tłumaczy, że podjęło decyzję o odwołaniu premiery, bo większość kin w Ameryce postanowiło zrezygnować z projekcji filmu "The Interview". Wytwórnia oświadczyła, że rozumie decyzję i przyznała, że najważniejsze jest bezpieczeństwo widzów i pracowników kin - podaje Gazeta.pl.

Wcześniej grupa hakerska, która dokonała włamania na serwery Sony Pictures zagroziła, że dokona zamachów terrorystycznych na sale kinowe, jeżeli Sony nie wycofa filmu. Znaczenie groźby miało wzmocnić porównanie do ataku z 11 września 2001 r.

Hakerzy z grupy "Strażnicy Pokoju" uważają, że komedia o zamachu na przywódcę Korei Północnej traktuje o "terroryzmie, który może zakończyć regionalny pokój i wywołać wojnę".

Czytaj także: Film Dziecko Rosemary wpisany do Narodowego Rejestru Filmów przy Bibliotece Kongresu USA


Władze Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej zaprzeczają, że mają coś wspólnego z atakami na serwery i groźbami. Interesujący jest jednak fakt, że w liście do sekretarza generalnego ONZ używały podobnych określeń wobec filmu.

Film "The Interview" (polski tytuł to "Wywiad ze Słońcem Narodu") to komedia opowiadająca o dziennikarzach, którzy na zlecenie CIA mają pozbawić życia Kim Dzong Una.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.