Facebook Google+ Twitter

Premiera tygodnia: francuska "Wspaniała"

Do kin wchodzi francuska komedia "Wspaniała". To lekka, zabawna opowieść o miłości i dziewczynie, która chciała spełnić swoje marzenia. Wszystko w klimacie lat 50-tych XX wieku.

 / Fot. PlakatFilm nie jest typową komedią romantyczną, jaką znamy z amerykańskich produkcji. Francuski reżyser Régis Roinsard umieścił akcję w latach 50-tych XX wieku. Charakterystyczne stroje dla tamtej epoki, czyli rozkloszowane spódnice, kocie okulary i eleganckie garnitury dodają uroku całości obrazu. Bohaterką komedii jest młoda, 21-letnia dziewczyna, Rose Pamphyle (w tej roli Déborah François). Urocza blondynka pochodzi z małej wioski w Normandii, z której koniecznie chce uciec. Jak na lata 50te ma dość odważne marzenia - chce zostać sekretarką, a nie żoną i gospodynią domową. Wywołuje tym sprzeciw ojca, który zaplanował już ślub córki z potencjalnym kandydatem. Rose jednak niestrudzenie dąży do swojego celu, ćwicząc po nocach pisanie na maszynie. Dziewczyna wyjeżdża do większego miasteczka i zgłasza się do pracy w agencji ubezpieczeniowej. Jej szefem zostaje Louis (gra go Romain Duris). W oczach Rose jest elegancki i przystojny, jak łatwo się więc domyślić, nasza bohaterka zakochuje się w nim. Wychodzi też na jaw, że do pracy jako sekretarka Rose niezbyt się nadaje, ale za to potrafi bardzo szybko pisać na maszynie. Dodatkowo robi to tylko dwoma palcami, co wydaje się być nienaturalne. Louis postanawia namówić ją do udziału w regionalnych zawodach maszynistek. Polegają one na przepisywaniu tekstów na czas. Sport wydaje się absurdalny, ale jednak był popularny w latach 50tych. Oczywiście Rose zauroczona osobą szefa, zgadza się przystąpić do zawodów. Pod okiem Louisa nasza bohaterka dzielnie ćwiczy, przepisując bez patrzenia na klawiaturę teksty na maszynę. Rozwija się też wątek miłosny filmu. W czasie wspólnych przygotowań pracownica i szef zbliżają się do siebie, powoli w sobie zakochując.

Rose jest bezpretensjonalna i urocza. Widz chętnie kibicuje jej w osiągnięciu swoich celów i wygraniu rywalizacji sportowej. Dziewczyna chce zostać sekretarką, potem startuje w konkursie, a z czasem powoli przerasta swojego "mistrza", czyli szefa. Staje się kobietą coraz bardziej niezależną. Mamy także wątek miłosny głównych bohaterów, który bardzo dobrze oddaje atmosferę tamtych lat. Film jest lekki i przyjemny, a bohaterowie wydają się nam autentyczni. Francuska komedia jest bardzo ładną opowieścią o miłości dwojga ludzi i spełnianiu swoich marzeń.

Zwiastun filmu:


"Wspaniała" ("Populaire")
Reżyseria: Régis Roinsard
Scenariusz: Régis Roinsard, Daniel Presley, Romain Compingt
Występują: Romain Duris, Déborah François, Bérénice Bejo, Shaun Benson, Mélanie Bernier

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.