Facebook Google+ Twitter

Premierowe przedstawienie monodramu "Anna Frank" już za nami!

W czwartek, 13 marca, po raz pierwszy na deskach warszawskiego Teatru Studio Buffo wystawiony został niezwykły spektakl, stworzony na podstawie jednego z najważniejszych utworów literatury Holocaustu - "Dziennika" Anny Frank.

 / Fot. Fot. Jan WaćkowskiSztuka jest adaptacją pamiętnika 13-letniej Żydówki, która podczas okupacji ukrywała się przed nazistami w niewielkiej oficynie w centrum Amsterdamu. Wpisy w dzienniku kończą się w momencie ujawnienia kryjówki rodziny Franków. Anna trafia do obozu koncentracyjnego w Bergen-Belsen, w którym na początku 1945 r. umiera na tyfus.

Dziennik Anny Frank to niezwykłe świadectwo wojny i Holocaustu ukazane oczami nastolatki. Anna opisuje udrękę życia w izolacji i ciągłym poczuciu zagrożenia, ale również rozterki zwyczajnej, nastoletniej dziewczyny. Wspomnienia w formie listów do nieistniejącej przyjaciółki, Kitty, ukazują dziewczęce marzenia, pierwsze uniesienia i rozczarowania miłosne oraz zwykłe problemy dnia codziennego. Przede wszystkim jednak jest to historia wrażliwej osoby, która żyjąc w warunkach ekstremalnych, nie traci nadziei i wierzy, że świat jest dobry. Jak mówi reżyserka sztuki, Julia Kotarska-Rekosz, pamiętnik nie jest opowieścią o wojnie, tylko o człowieku, o dojrzewaniu, o sile i o wierze.

"Anna Frank" to teatralny projekt edukacyjny przygotowany głównie dla uczniów gimnazjów i liceów, mający na celu popularyzację "Dziennika", jako wyjątkowego utworu literatury Holocaustu. Przedsięwzięcie uzyskało wsparcie Parlamentarnego Zespołu Wspierania Inicjatyw Kulturalnych, zgodę Fundacji im. Anny Frank w Bazylei, a także zostało objęte honorowym patronatem Stowarzyszenia Żydowski Instytut Historyczny w Polsce oraz Prezydenta m.st. Warszawy. W ramach projektu nauczyciele, którzy wraz ze swoim uczniami wybiorą się na spektakl, otrzymają również specjalnie opracowane scenariusze lekcji związane z tematyką Holocaustu, wykluczenia i tolerancji.

Adaptację „Dziennika” przygotowała reżyserka spektaklu Julia Kotarska-Rekosz, w roli Anny Frank występuje Monika Majewska. Producenci sztuki – firma Tito Productions oraz Studio Teatralne Julii Kotarskiej-Rekosz zapraszają grupy szkolne wraz z opiekunami na spektakle do Teatru Studio Buffo.

Cena biletu w pakiecie: 25 zł (opiekunowie grupy uczestniczą bezpłatnie)
Kasa Teatru Studio Buffo, tel. 22 625 47 09 lub 22 339 07 71
Terminy spektakli: 9 kwietnia i 10 kwietnia, godziny 9.00 oraz 12.00
Spektakl trwa ok. 60-70 minut (bez przerwy)
Więcej szczegółów na: http://spektaklannafrank.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.