Facebook Google+ Twitter

Premierowy pokaz teledysków z nowej płyty zespołu Quo Vadis

W czwartek o godzinie 12 w Willi Lentza odbyła się konferecja prasowa szczecińskiego zespołu Quo Vadis, w trakcie której po raz pierwszy zostały zaprezentowane dwa teledyski do utworów z najnowszej płyty tych heavymetalowców „Infernal Chaos”.

Kadr z teledysku, niestety zdjęcie dość słabej jakości... / Fot. Marcin WasilewskiOba teledyski („Blood For Oil” oraz „Cross of Gold”) zostały nakręcone przy pomocy innej techniki. Głównym bohaterem pierwszego z nich jest tajemniczy „Pan Heniu”, który w szczecińskim środowisku muzycznym znany jest jako fan przeróżnej muzyki. Z kolei „Cross of Gold” powstał jako rezultat karkołomnej koncepcji animacji. Krzysztof Kuźnicki (pomysłodawca, reżyser i montażysta wielu teledysków Quo Vadis, związany z Wielkopomorską Wytwórnią Filmową) wprawił 7923 zdjęc w ruch. Zastosował on animację poklatkową. Ten klip jest specyficzny także ze względu na miejsce, w którym był realizowany - w XIX wiecznej zabytkowej Willi Lentza.

- Początkowo nieco obawialiśmy się tego pomysłu, jednak Krzysiek przekonał nas do niego. Efekt jest bardzo fajny - stwierdzili zgodnie podczas czwartkowej konferencji członkowie zespołu.

Zespół Quo Vadis, autor oficjalnego hymnu klubu piłkarskiego Pogoń Szczecin „My Portowcy”, wydał 19 czerwca swój ósmy w 20-letniej karierze studyjny album. „Infernal Chaos” (bo taki jest jego tytuł) składa się z 11 utworów, które tworzą 54-minutową dźwiękową eskapadę po surowych, agresywnych brzmieniach heavy metalu. Całość została zrealizowana w kilku studiach nagraniowych (m.in. w legendarnym białostockim Hertzu, w którym swoje płyty nagrywają m.in. Vader czy Behemoth). ...i podczas konferencji prasowej;) / Fot. Marcin Wasilewski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.