Premiership: Podsumowanie "świątecznej kolejki"

Spotkania 32. kolejki Premiership nie przyniosły niespodzianek. "Wielka czwórka" wyszła zwycięsko ze swoich pojedynków. Cały mecz w barwach Arsenalu rozegrał Łukasz Fabiański. Zobacz podsumowanie "świątecznych" zmagań.

/ Fot. Matt James / http://commons.wikimedia.org/wiki/Image:Fernando_Torres_Liverpool_v._Middlesbrough.pngLiverpool po nieudanym występie w Lidze Mistrzów rozgromił na Anfield Road Blackburn Rovers 4:0. Wynik spotkania otworzył już w 5. minucie Fernando Torres. Hiszpan jeszcze w pierwszej połowie zdołał podwyższyć go na 2:0. W drugiej odsłonie meczu bramki zdobyli Daniel Agger oraz 20-letni Francuz - David N'Gog.

Zwycięsko ze swojego pojedynku z Bolton Wanderers wyszła też Chelsea Londyn. Londyńczycy zaserwowali kibicom emocjonującą drugą odsłonę meczu. Do szatni podopieczni Guusa Hiddinka schodzili, wygrywając po trafieniu Ballacka 1:0. W drugiej połowie spotkania padło aż sześć goli. Chelsea prowadziła już 4:0, jednak w przeciągu 9 minut gracze Bolton Wanderers strzelili trzy gole. Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 4:3.

W pojedynku Middlesbrough z Hull City lepsi okazali się gracze "Boro". Gole w zwycięskiej ekipie strzelali: Sanli, Bates i King. Honorowe trafienie w drużynie beniaminka zaliczył Manucho.

Remisem zakończył się pojedynek innego beniaminka - West Bromwich Albion z Portsmouth. "Pompey" wygrywało do przerwy 1:0. W drugiej odsłonie meczu golem odpowiedzieli gracze z West Bromwich. Po trafieniu Brunta wyszli nawet na prowadzenie, ale dwie minuty później Krancjar ustalił wynik meczu na 2:2.

Manchester United pokonał Sunderland AFC 2:1. Podopieczni sir Alexa Fergusona prowadzili 1:0 po bramce Scholesa, ale w drugiej połowie na 1:1 wyrównał Jones. Bohaterem "Czerwonych Diabłów" stał się 17-letni Federico Macheda, który zdobył zwycięskiego gola.

Tottenham Hotspur pokonał West Ham United. Do przerwy wynik pozostawał nierozstrzygnięty. Żadna z drużyn nie zdołała zdobyć bramki. Jedyne trafienie, dające zwycięstwo Tottenhamowi zaliczył w 65. minucie spotkania - Pawluczenko.