Facebook Google+ Twitter

Premiery kinowe 2013. Spectator poleca

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-12-19 20:21

Spectator szykuje na początek 2013 roku trzy mocne tytuły. Brytyjski film "Broken" z Timem Rothem w jednej z głównych ról, thriller psychologiczny produkcji duńskiej "Porwanie" oraz rosyjską komedię "Zanim noc nas nie rozdzieli", która znalazła się w Konkursie Głównym tegorocznego Warszawskiego Festiwalu Filmowego.

 / Fot. SPECTATOR25.01 – premiera "Broken" reż. Rufus Norris, Wielka Brytania 2012, 90 min. DRAMAT PSYCHOLOGICZNY.
Jest to debiut filmowy Rufusa Norrisa, który zdobył już uznanie jako reżyser teatralny. W filmie występują m.in. : Tim Roth, Cillian Murphy. Muzykę napisał Damon Albarn, lider zespołu Blur oraz współzałożyciel Gorillaz.

Film otrzymał w tym roku 2 nagrody BIFA dla Najlepszego Brytyjskiego Filmu Niezależnego oraz dla Najlepszego Aktora Drugoplanowego.

Skunk ma 11 lat, jest na diecie i jest wyluzowana. Wakacje właśnie się zaczęły i jej dni wypełnia beztroska. Niestety, pewnego dnia pan Oswald, brzydki sąsiad mieszkający naprzeciwko, bije Ricka, słodkiego, ale emocjonalnie niestabilnego chłopaka z sąsiedztwa. Dziecięca niewinność Skunks nagle znika, a ona nie jest w stanie nic z tym zrobić. Jej dom, sąsiedztwo i szkoła stają się środowiskiem pełnym niepewności i skomplikowanym, a jej przyszłość wypełnia nieprzewidywalność.

Jedyną ulgę przynosi kontakt w Rickiem - słodkim, ale zaburzonym chłopakiem. Kontakt z nim sprawia, że Skunks dostrzega dla siebie nową szansę. Może zostać tu, gdzie znajduje się obecnie lub opuścić to miejsce. Może żyć, a może umrzeć.

Broken to film, który bada siłę miłości, idealizowanej, nieodwzajemnionej, niechcianej oraz bezwarunkowej - zawsze jednak silnej i wszechogarniającej.


 / Fot. SPECTATORLuty 2013 - "Porwanie" reż. Tobias Lindholm, Dania 2012, 90 min. THRILLER PSYCHOLOGICZNY.

Reżyser filmu "Porwanie", Tobias Lindholm, znany jest głównie jako znakomity scenarzysta. Zasłynął mi.n jako autor scenariusza do duńskiego serialu politycznego "Borgen" oraz filmu Thomasa Vinterberga "The Hunt", który otrzymał 3 nagrody podczas ostatniego MFF w Cannes. W trzymającym w napięciu thrillerze "Porwanie" z dokumentalną dokładnością pokazuje niebezpieczny biznes, jakim jest handel morski.

Statek towarowy MV Rozen zmierza do portu, gdy zostaje porwany przez somalijskich piratów na Oceanie Indyjskim. Wśród załogi statku znajduje się kucharz Mikkel oraz inżynier Jan, którzy wraz z resztą załogi zostają zakładnikami w cynicznej grze życia i śmierci. Porywacze żądają miliona dolarów okupu. Oglądamy tą historię z dwóch perspektyw: kucharza oraz pracownika firmy, do której należy uprowadzony statek. "Porwanie" to thriller psychologiczny, opowiedziany w bardzo realistyczny sposób.

W filmie zagrali najlepsi duńscy aktorzy:
Søren Halling: "Kochanek królowej" , "Wszystko będzie dobrze", "Bergen", "The Killing"
Johan Philip Asbæk: "Borgen", "Rodzina",
Dar Salin: "Gra o tron" , "Nie ma tego złego"

 / Fot. SPECTATORMarzec 2013 – "Zanim noc nas nie rozdzieli" reż. Boris Khlebnikov, Rosja 2012, 65 min. KOMEDIA.

Do tego filmu dołączymy krótki metraż, który zwycięży w konkursie ogłoszonym przez Spektatora "Sex w shortach. Konkurs na krótki metraż".

Film ten startował w Konkursie Głównym 28. Warszawskiego Festiwalu Filmowego.

Komedia oparta na autentycznych rozmowach - zarówno zabawnych jak i smutnych - podsłuchanych przez dziennikarkę Olgę Utkin w jednej z najdroższych i najbardziej szpanerskich moskiewskich restauracji. Zabawny i obnażający film: o kobietach, które wybierają między uczuciem a pieniędzmi; producentach filmowych, którzy nie wiedzą co tak naprawdę filmują i wyczerpanych biznesmenach, którzy czasem mówią "a pieprzyć to wszystko", wypijają jednego głębszego i zostawiają rachunek do zapłacenia teściowej. Lecz nade wszystko o prawdziwej miłości, która rodzi się w tętniącej gwarem kuchni a nie w jadalni ze złoconą sztukaterią. Prawdziwe rozmowy stworzyły gotowy okraszony ostrym dowcipem wątek, do którego dodano fabułę z udziałem kelnerów i dużej liczby popularnych postaci - celebrytów - z lokalnego showbiznesu.
Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.