Facebook Google+ Twitter

Premiery tygodnia. Co zobaczymy w kinie od 9 października?

Druga część "Hotelu Transylwania", "Legend", "The Walk. Sięgając chmur", "Intruz", "Panna Julia", "Preformer" oraz "Obiecujący początek". Te filmy wraz z rozpoczęciem weekendu pojawią się po raz pierwszy w polskich kinach.

 / Fot. FilmwebW najbliższy piątek w polskich kinach królować będzie dramat. Pięć filmów z tego gatunku w towarzystwie jednej produkcji biograficznej i jednej animacji zagoszczą w salach kinowych.

"Legend"

Film z gatunku biograficznych o charakterze gangsterskim. Wyreżyserowany przez Briana Helgelanda na podstawie jego scenariusza. Akcja rozgrywa się w Londynie w 60 latach XX wieku. Bliźniacy Roland i Reggie Kray ( Tom Hardy w podwójnej roli). Jeden z nich jest liderem dużej grupy, drugi jednoosobowym gangiem. Postanawiają połączyć swoje siły i sterroryzować miasto. W pozostałych rolach zobaczyć będzie można między innymi Emilly Browning, Davida Thewilsa, czy znaną wokalistkę Duffy.

ZOBACZ ZWIASTUN

"Hotel Transylwania 2"

Coś dla młodszych, ale nie tylko. Komediowa animacja dla całej rodziny, stanowi kontynuację "Hotelu Transylwania". Stworzony przez twórców pierwszej części historii, jednak do pracy nad scenariuszem zaangażowany był tym razem również Adam Sandler, który nie współtworzył poprzedniej części. Bohaterowie bajki - Dracula, Frrank, Murray oraz Griffin dokładają wszelkich starań by wnuk Draculi o imieniu Denis obudził w sobie wampirzą naturę.

ZOBACZ ZWIASTUN

"The walk. Sięgając chmur"

Jeden z pięciu dramatów mających premierę w najbliższy piątek. Film Roberta Zemeckisa, na podstawie scenariusza, który powstał we współpracy z Christopherem Brownem. Historia oparta na faktach opowiada o losach Philippe'a Pettita, artyście linowym, który osiągnął sławę 1974 roku przechodząc na linie pomiędzy wieżowacmi World Trade Center na wysokości 400 metrów nad ziemią. W główną rolę wcieli się Joseph Gordon - Levitt, w pozostałych zobaczyć można między innymi Bena Kingsleya, Charlotte Le Bon i Jamesa Badge Dale.

ZOBACZ ZWIASTUN


"Intruz"

Dramat Magnusa Von Horna. Film porusza problem młodego człowieka, który skazany na karę poprawczaka próbuje na nowo odnaleźć się w społeczeństwie. Piętno popełnionych win i odbytej kary sprawia, że jest to trudniejsze niż można sobie wyobrazić. Główny bohater, John (Urlik Munther) jest obiektem zainteresowania, ale również lęku jaki czują wobec niego szkolni równiesnicy. Pośród zagranicznej obsady (między innymi Mats Blomgern, Loa Ek, Alexander Nordgren) znalazł się również nasz rodak - Wiesław Komasa, który wcielił się w rolę dziadka głównego bohatera.

ZOBACZ ZWIASTUN

"Panna Julia"

Film w reżyserii i na podstawie scenariusza Liv Ulimann, z udziałem Jessici Chastain, Colina Farrella, Samanthy Morton oraz Nory McMenamy. Na podstawie dramatu Augusta Strindberga. Produkcja przedstawia różnice klas, ról społecznych. Arystokratka na balu dla służby postanawia uwieść lokaja Jeana.


"Performer"

Polski akcent wśród piątkowych premier. Film Macieja Sobieszczańskiego oraz Łukasza Ronduda, oparty na historii prawdziwiej życia Oskara Dawickiego, polskiego artysty zajmującego się sztuką performance, fotografią, dokumentacją wideo i tworzeniem instalacji. Główny bohater poszukuje dla siebie miejsca w otaczającym go świecie. Historia zaczyna się od momentu, w którym Mentor (Zbigniew Warpechowski) jest w bardzo złym stanie zdrowotnym. Mentor Dawickiego pracuje również dla Najdroższego (Andrzej Chyra) - dawnego przyjaciela Oskara, który obecnie jest dla niego konkurencją.

ZOBACZ ZWIASTUN

"Obiecujący początek"

Francuski dramat w reżyserii Emmy Luchini, na podstawie scenariusza powstałego we współpracy Nicolasem Reyem i Vanessą David. W główne role wcielili się Manu Payet, Veerle Baetens, Zacharie Chasseriaud oraz Fabrice Luchini. Martin, Gabriel i Francis wiodą spokojne męskie życie, do czasu, gdy pojawia się Mathilde, za której przyczyną wszystko zaczyna się zmieniać.

ZOBACZ ZWIASTUN

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.