Facebook Google+ Twitter

Premiery tygodnia. Jakie filmy zobaczymy w kinie od 27 listopada?

„Makbet”, „Most szpiegów”, „Czerwony pająk”, „Dobry dinozaur”, „Nadejdą lepsze czasy”, „Aferim!”, „Znam kogoś, kto cię szuka”, „Franciszek” oraz „Czas niedokończony. Wiersze księdza Jana Twardowskiego”, już od piątku w polskich kinach.

Most szpiegów / Fot. materiały prasowe„Makbet”

Film oparty na tragedii Williama Szekspira w reżyserii Justina Kurzela. Makbet jest głównodowodzącym w armii króla Szkocji – Dunkana. Pod wpływem swojej żony, Lady Makbet, planuje obalenie panującego króla i przejęcie władzy. W rolach głównych wystąpili Michael Fassbender oraz Marion Cotillard.

ZOBACZ ZWIASTUN


„Most szpiegów”

Film Stevena Spielberga z Tomem Hanksem w roli głównej, kręcony był m.in. we Wrocławiu. Prawnik z Nowego Jorku – James Donovan dostaje zadanie obrony przed sądem oskarżonego o szpiegostwo na rzecz Związku Radzieckiego. Jego zadanie zmienia się, gdy Rosjanie zatrzymują na swoim terytorium amerykańskiego agenta.

ZOBACZ ZWIASTUN


„Czerwony pająk”

Thriller w reżyserii Marcina Koszałki. Nastoletni Karol (Filip Pławiak) przypadkowo staje się świadkiem morderstwa, dokonanego przez weterynarza (Adam Woronowicz). Chłopak wchodzi z mordercą w emocjonalną relację, która zostanie wystawiona na dramatyczną próbę.

ZOBACZ ZWIASTUN


„Dobry dinozaur”

Animowany film familijny Petera Sohna. Apatozaur o imieniu Arlo w wypadku traci ojca. Gdy wyrzucony przez rzekę szuka powrotu do domu, na pomoc przychodzi mu chłopiec o imieniu Spot, mieszkający w jaskini.

ZOBACZ ZWIASTUN


„Nadejdą lepsze czasy”

Poruszający dokument Hanny Polak. Nastoletnia Julia, żyje na największym wysypisku śmieci w Europie, znajdującym się pod Moskwą. Każdy dzień jest dla dziewczyny i jej bliskich walką o przeżycie.

ZOBACZ ZWIASTUN


„Aferim!”

Dwóch jeźdźców przemierza XIX-wieczną Wołoszczyznę w poszukiwaniu cygana, który podejrzewany jest o kradzież. W trakcie podroży, Constandin i jego syn, spotykają ludzi różnych narodowości i przekonań. W rolach głównych zobaczymy Teodora Corbana i Mihaia Comanoiu. Radu Jude za swój film, obok Małgorzaty Szumowskiej, został nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem dla najlepszego reżysera na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie.

ZOBACZ ZWIASTUN


„Znam kogoś, kto cię szuka”

Polsko-francuski film w reżyserii Julii Kowalski z Andrzejem Chyrą w roli głównej. Józef poprzez swoją znajomość z nastoletnią Rose, stara się odszukać syna.

ZOBACZ ZWIASTUN


„Franciszek”

Pierwszy film biograficzny o papieżu Franciszku, który wyreżyserował Beda Docampo Feijóo. Ana (Silvia Abascal) jest dziennikarką. Podczas konklawe w 2005 roku poznaje kardynała Jorge Mario Bergoglio (Darío Grandinetti). Od tej pory będzie śledzić losy jezuity.

ZOBACZ ZWIASTUN


„Czas niedokończony. Wiersze księdza Jana Twardowskiego”

Dariusz Gajewski przedstawia w swoim dokumencie historie osób, które w tekstach ks. Twardowskiego odnalazły ważne dla nich wartości.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.