Facebook Google+ Twitter

Presserwis: Bertold Kittel odchodzi z ”Rzeczpospolitej”

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2007-07-04 13:13

Bertold Kittel, dziennikarz śledczy ”Rzeczpospolitej” (Presspublica), zrezygnował z pracy w tym tytule. Wczoraj wręczył wypowiedzenie Pawłowi Lisickiemu, redaktorowi naczelnemu ”Rzepy”.

– Chociaż Kittel sam nie chce komentować swojego odejścia , to dziennikarze ”Rzeczpospolitej” twierdzą, że głównym powodem jego rezygnacji była obecna sytuacja w redakcji. Kittel dzień przed rezygnacją zamieścił na forum w serwisie Goldeline.pl ”Testament Kittela”
– przypomina Presserwis. I relacjonując dalszy bieg wypadków, pisze: - Wpis z serwisu opublikował ”Dziennik”. Wczoraj rano doszło do spotkania Kittela z kierownictwem redakcji, m.in. Pawłem Lisickim, na którym próbowano wyjaśnić sytuację. – Całe spotkanie niewiele wyjaśniło – przyznaje jeden z dziennikarzy.

– Bertold Kittel to kolejna osoba, która w ostatnim czasie rozstaje się z redakcją. Wcześniej zrobili to m.in.: Amelia Łukasiak (zastępczyni naczelnego odpowiedzialna za dział krajowy), Małgorzata Solecka (szefowa działu krajowego), Wojciech Cieśla (zastępca szefa działu), Krzysztof Wójcik (redaktor) i Jarosław Murawski (dziennikarz). Na początku roku z redakcji również odeszli Piotr Śmiłowicz i Andrzej Stankiewicz (zastępcy kierownika działu krajowego)
– wylicza portal.Jak dodaje, Bertold Kittel nie zdradza swych planów zawodowych. Z nieoficjalnych informacji wynika, że ma kilka ofert pracy, m.in. z tygodnika ”Newsweek Polska” i ogólnopolskiego projektu Polskapresse. (SK)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.