Facebook Google+ Twitter

Prestiżowe wyróżnienie dla dziennikarzy "Rzeczpospolitej"

Jak informuje dzisiejsza "Rzeczpospolita" nagrodę im. Andrzeja Wojciechowskiego otrzymali jej dziennikarze. Nagroda im. założyciela Radia Zet przyznawana jest od 2005 roku.

Wczoraj w warszawskiej Zachęcie Paweł Reszka i Michał Majewski otrzymali nagrodę za cykl artykułów dotyczących katastrofy smoleńskiej i śledztwa w tej sprawie. Artykuły dziennikarzy "Rz" charakteryzują się rzetelnością i determinacją w ujawnieniu prawdziwych wydarzeń.

Wspomnieć należy, że w tym roku przyznano nagrodę specjalną Dziennikarz 20-lecia. Nagrodzono nią Jerzego Baczyńskiego, redaktora "Polityki". Nominacje do tej prestiżowej nagrody otrzymali również publicyści "Rzeczpospolitej" Piotr Zaremba i Bronisław Wildstein.

"Rz" to najczęściej cytowana gazeta w Polsce. Nie bez znaczenia są tu rzetelne aktualne informacje pisane piórem znakomitych publicystów i dziennikarzy.

"Rzeczpospolita" to rzeczywiście "towarzysz czytelnika w życiu codziennym". Gratulacje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

"Artykuły dziennikarzy "Rz" charakteryzują się rzetelnością i determinacją w ujawnieniu prawdziwych wydarzeń - trafna ocena. Śledziłem z uwagą wszystkie dot. katastrofy pod Smoleńskiem. Słusznie przyznana nagroda. Żeby tak było z nagrodami w "W24"" Panie Zdzisławie! Nie pogniewaj się Pan na mnie, żem skopiował pański wpis. Nie umiałbym lepiej tego wyrazić. Wiem, że się Pan na mnie nie pogniewa, więc z góry Dziękuję.
Magdzie jak zwykle 5+. Trochę jeszcze nadziei, na lepsze - mam. Wydaje mi się, że i tu we wiadomościach 24 można, co niektórym przyznać palmę pierwszeństwa, stosując kryteria w których uczciwość, prawość, znajomość rzeczy i obiektywność ocen znajdują się na pierwszym planie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Andrzeju myślę, że nareszcie coś zaczyna się zmieniać. Może GW na aut?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Roman Kożmiński
  • Roman Kożmiński
  • 22.10.2010 19:39

Rzeczpospolita to dziennikarze z klasą - świetni fachowcy! Więcej takich rzetelnych gazet by się przydało .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Zdzisławie. Idąc tropem pańskiego rozumowania - dziwimy się obaj, dlaczego tych nagród nie wzięli dziennikarze GW. Czy nie nastąpiło jakieś przekłamanie, jeżeli chodzi o nazwę redakcji tych nagrodzonych?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zapomniałam jeszcze napisać, że J.Kurasza kierownik działu ekonomicznego (zielone strony "Rz") otrzymał laur za promocję tematyki zw. z polityką pracowniczą. Gratulacje panie Jakubie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Zdzisławie ja byłam pewna , że ta nagroda przypadnie Pawłowi Lisickiemu. Nie wiem jakimi kryteriami się kierowano przyznając tę nagrodę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale nie było i nigdy nie będzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mnie też tak się wydaje. Bardzo sobie cenie tę gazetę i ludzi tam piszących.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nagroda poszła w dobre ręce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.