Facebook Google+ Twitter

Prezent edukacyjny dla dziecka

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2013-12-18 13:33

Święta za pasem, a ogromny wybór prezentów przyprawia o zawrót głowy: różnego rodzaju zestawy zabawek, gry planszowe, zegarki, konsole do gier, klocki, smartfony i tablety… A może tym razem coś oryginalnego i edukacyjnego zarazem?

Wybór prezentu świątecznego to dobra okazja do obdarowania dziecka czymś innym niż kolejna zabawka. Nie można oczywiście zaprzeczyć, że gra planszowa nie przyniesie żadnych korzyści, a książka nie poszerzy wyobraźni, ale można pójść o krok dalej i skorzystać z możliwości jakie dają warsztaty twórcze dla dzieci.

Prezentem na Boże Narodzenie mogą być zatem zajęcia teatralno-muzyczno-plastyczne czy warsztaty edukacyjne z zakresu nowoczesnych technologii, np.: robotyki. Wielogodzinne granie w gry komputerowe warto zamienić na 2-godzinną budowę robotów z klocków Lego. Świetna zabawa i nauka gwarantowana. Na takie kursy mogą chodzić już 5-latki.
Aktywność taka rozwija u dzieci różne ukryte talenty i zachęca do przebywania wśród rówieśników. Ponadto uczestnicy poznają zasady funkcjonowania nowoczesnych technologii, a przede wszystkim uczą się tego, jakie korzyści można czerpać z ich użytkowania.

Warsztaty z robotyki to nieformalna forma nauki i kreatywna zabawa. Taki niecodzienny prezent może przyczynić się do obudzenia talentu dziecka i kontynuowania jego zainteresowań. Systematyczne uczęszczanie na zajęcia, oprócz rozwoju pasji, przyniesie również umiejętność logicznego myślenia, kreatywność, poszerzy wiedzę z zakresu matematyki i nauczy pracy w grupie. Zdolności te znacznie ułatwią ścieżkę edukacyjną młodego umysłu. Warto więc zainwestować w oryginalny prezent dla pociechy, który przyniesie podwójne korzyści - sprawi radość i nauczy cennych umiejętności.
(Warsztaty Robotów Warsztaty Robotów)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.