Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22507 miejsce

Prezentujmy naszą poezję, wiersze, prozę w dziale Kultura

Mam propozycję: wykorzystajmy dział wiadomości 24.pl „Kultura/Przestrzeń kultury” do prezentacji poezji, wierszy, czy prozy zalogowanych użytkowników portalu.

W nawiązaniu do zamieszczonego w dniu 2006-11-12 w dziale Kultura/Książki? artykułu:
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/e_poezja_przyszloscia_literatury_11501.html, stwierdzam, że chociaż istnieje w Internecie wiele portali (a moglibyśmy stworzyć jeden centralny) na których można publikować swoją poezję i prozę, jednak wiele z nich jest martwych (ostatnie publikacje w 2008 czy 2010 r), a przecież mamy w wiadomościach24.pl dział Kultura/Przestrzeń kultury (ewentualnie dodać nowy poddział Kultura/Poezja i proza) , który moglibyśmy przeznaczyć na prezentacje „poezji i wierszy z szuflady” oraz prozy, naszych zalogowanych użytkowników.

Myślę, że przy odpowiedniej reklamie w Internecie, nasz portal zdobyłby wielu nowych użytkowników, którzy prezentowaliby swoją poezję czy prozę właśnie na naszym portalu. Wszak wiadomości24.pl –
to polski społecznościowy serwis informacyjny, na którym w większości piszą dziennikarze obywatelscy, otwórzmy go dla poetów i prozaików obywatelskich.

Najpopularniejszy mój artykuł, to: „Czy znasz szczecińskie legendy” (14770 wejść, 30 komentarzy, 13 pozytywnych ocen) w dziale Cywilizacja/Historia: http://www.wiadomosci24.pl/artykul/czy_znasz_legendy_o_swoim_miescie_napisz_118397.html, który wzbudził dość duże zainteresowanie użytkowników, podobnie jak artykuł: „Proponuję ogłosić w naszej redakcji, konkurs na limeryk” w dziale Styl życia /Hobby:
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/proponuje_oglosic_w_naszej_redakcji_konkurs_na_limeryk_i_114324.html

Przy okazji powyższych akcji, udało mi się przemycić: 3 legendy pisane wierszem, m/in: „Legendę o Księciu Bogusławie”
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/legenda_o_ksieciu_boguslawie_118654.html, w dziale Cywilizacja/Historia,
a Elżbiecie Sadowskiej „Legendę o Skarbku” w dziale Wydarzenia/Polska: http://www.wiadomosci24.pl/artykul/legenda_o_skarbku_120001.html .

Jak widzicie powyższą tematykę (poezja, proza) redakcja umieszcza w różnych działach, od: Wydarzenia/Polska, poprzez Cywilizacja/Historia, do Styl życia /Hobby, może więc warto wydzielić w portalu jeden poddział na tego typu tematykę i rozreklamować to w Internecie.

W przyszłości widzę, organizację konkursów tematycznych, np.: na wiersz erotyczny, miłosny, wiersz np.: o szczęściu,. o przyjaźni, o sobie, o życiu,
o przemijaniu itp., na legendę pisaną wierszem, na epopeję, czy nawet na: humoreski, limeryki, fraszkę, czy opowiadanie.

Myślę, że ta inicjatywa wzbogaciłaby nasz portal (nie tylko o nowych użytkowników), ale przede wszystkim zwiększyłaby i tak znaczną liczbę wejść na teksty naszych dziennikarzy, poetów i prozaików obywatelskich. Co mamy do stracenia, może spróbujmy!


Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Dziękuję czytelnikom, myślę że mogę już otrąbić sukces. Moje ostatnio zamieszczone wiersze i poemat przeczytało już (odsłoniło) 3700 osób, co z zamieszczonymi wcześniej legendami (doliczam legendę Eli: O Skarbku) daje 11800 odsłon. Czy nawet na profesjonalnym portalu z poezją, przeczytało by je więcej osób, wątpię?.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zobacz artykuł: Prezentujmy naszą poezję, wiersze, prozę w dziale Kultura

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.