Facebook Google+ Twitter

Prezenty na mikołajki i święta. Co oferuje internet?

Tradycja dawania prezentów w Wigilię w Polsce sięga osiemnastego wieku, mikołajkowe obdarowywanie ma nieco krótszy, bo około 300-letni staż, jednak przez setki lat wszystko się zmieniło.

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Santa_in_the_Disney_parade.jpg&filetimestamp=20090501185141 / Fot. Jon SullivanDziś sklepy prześcigają się w promocjach, kolorowe lampki i świąteczne ozdoby zachęcają nas do zakupów już od początku listopada. Społeczeństwo w szale zakupów wydaje swoje oszczędności i bierze kredyty, a wszystko po to, by sprostać wymaganiom otoczenia i skomercjalizowanej już tradycji. Jednak jest i dobra strona tego zgiełku. Dla pewnych ludzi kupowanie prezentów bliskim jest magicznym rytuałem, dzięki któremu mogą wyrazić swoje uczucia. Ale i z tym bywa różnie, niektórzy szukają prezentów na święta cały rok, inni zostawiają to na ostatnią chwilę. Dla jednych jest to przyjemność, dla innych koszmar.

Czytaj także: "Kochany Święty Mikołaju...", czyli prezentowy niezbędnik dla rodziców

Podstawowa różnica między naszymi czasami, a osiemnastym wiekiem, jest następująca: dziś poza bogato zaopatrzonymi sklepami, mamy możliwość zakupów przez internet. Kampania świąteczna toczy się nie tylko w realnym świecie, ale także w tym wirtualnym. Tak jak na wystawach sklepów pojawiają się choinki i mikołaje, tak w sklepach internetowych zmienia się szata graficzna i pojawiają się nowe kategorie: "prezenty pod choinkę", "prezenty na święta", "prezenty na mikołajki". Nawet popularne sieci marketów tj. Biedronka, oferują na swojej stronie możliwość przejrzenia katalogu z prezentami. Ale do Biedronki po prezent trzeba udać się osobiście. Po co jednak to robić, skoro można zrobić zakupy świąteczne w ogóle nie wychodząc z domu?

Strona merlin.pl oferuje nam możliwość skorzystania z "Centrum Prezentów" gdzie do wyboru mamy rozmaite kategorie - podpowiedzi, które mają ułatwić nam wybór. "Na czasie - dla lubiących nowości", "Dookoła świata - dla kochających podróże", "Zawsze pod ręką - dla myślących praktycznie" czy "Na ostro - dla głodnych wrażeń" - to tylko niektóre propozycje. Możemy tu kupić: nie tylko książki, muzykę i DVD, ale również perfumy Armaniego, ekspres do kawy czy rower. Inny sklep coolprezenty.pl oferuje mniej standardowe upominki, wśród propozycji świątecznych jest min: akwarium dla mrówek czy dmuchany fotel kibica.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.