Facebook Google+ Twitter

Prezes Gryfa: Miasto nam nie pomaga, dajemy z siebie wszystko

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-11-03 14:39

90 lat historii i największe dotychczasowe osiągnięcie - awans do ćwierćfinału Pucharu Polski. Zdaniem prezesa Gryfa Wejherowo, recepta na sukces jest prosta - odpowiednie nastawienie mentalne zawodników.

Karol Darmoros, iktomaracje.pl: Wierzył Pan w zwycięstwo z Koroną Kielce i Górnikiem Zabrze?
Nie jesteśmy robotami. Mamy własne zdanie. A Ty? / Fot. iktomaracje.plRafał Szlas, prezes Gryfa Wejherowo: W każdym meczu gramy o zwycięstwo, do każdego spotkania podchodzimy poważnie. Gdy przyszły pierwsze starcia z ekstraklasowymi zespołami, miałem takie poczucie, że będzie to fajna piłkarska przygoda. Jednak kiedy zobaczyłem grę pierwszoligowców, to stwierdziłem, że nie ma takiej dużej różnicy między nami a Koroną czy Górnikiem.

Zatem nie było bariery psychologicznej?
Do obu tych spotkań podchodziliśmy z chęcią zwycięstwa. Zdawaliśmy sobie sprawę, że to różnica kilku klas rozgrywkowych, ale z każdym meczem w Pucharze Polski drużyna była pewniejsza i wiedziałem, że, nie mając nic do stracenia, pokażą się z jak najlepszej strony. W meczach z Koroną i Górnikiem nie byliśmy zespołem, który się bronił, graliśmy jak równy z równym, a czasem to my prowadziliśmy grę

I dlatego wygraliście.
To prawda. Przede wszystkim duża w tym zasługa trenera Grzegorza Nicińskiego, który potrafi dotrzeć do zawodników, zmotywować
ich. Sam przecież grał na najwyższym poziomie (m.in. Wisła Kraków, Zagłębie Lubin, Arka Gdynia – red.), wytłumaczył piłkarzom, że nie ma aż takiej różnicy między zawodnikami a klucz do sukcesu tkwi w głowie.

Jak zareaguje Pan na słowa wiceprezydenta Wejherowa, który twierdzi, że sukcesy Gryfa są dziełem przypadku, a sam klub jest właściwie do niczego niepotrzebny?
Będziemy wydawać na ten temat oświadczenie. A słowa wiceprezydenta to tylko pokazanie polityki miasta wobec klubu, trwającej kilka lat. Swoimi wypowiedziami wiceprezydent obraził nie tylko działaczy, ale także kibiców i mieszkańców Wejherowa, którzy cieszą się z sukcesów klubu. Takiej reklamy, jaką teraz robimy miastu, nikt przed nami nie zrobił.
B.G.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.