Facebook Google+ Twitter

Prezes IPN pisze list, Lech Wałęsa odpowiada

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-02 13:13

Lech Wałęsa zapewnił, że "nie zamierza i nigdy nie zamierzał" ograniczać wolności słowa, czy stosować cenzury. Tak były prezydent skomentował skierowany do niego list prezesa IPN Janusza Kurtyki.

W liście otwartym do Wałęsy szef Instytutu napisał, że książka Pawła Zyzaka "stanowi przykład nadużycia wolności słowa, ale nie powinno to być dla nikogo pretekstem do działań zmierzających do ograniczenia swobody wypowiedzi". List Janusza Kurtyki został przesłany do biura Lecha Wałesy faksem i - jak mówi były prezydent - jest prawie zupełnie nieczytelny.

Wałęsa powiedział, że nie wie, czy traktować pismo powaznie. Dodał, że dla niego wazniejsza niż publikacja Zyzaka jest ksiązka, do której wstęp napisał Janusz Kurtyka.

Były prezydent chce, żeby wszystko, co napisano pod szyldem IPN, traktować łącznie i dlatego żąda jednoznacznego stanowiska od prezesa Insytutu - albo zasługi Lecha Wałęsy są uznawane, albo pisze się o nim źle. - Gdy Janusz Kurtyka się zdecyduje, wtedy niech napisze list. - powiedział Lech Wałęsa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.