Facebook Google+ Twitter

Prezes JSW - Jarosław Zagórowski został odwołany

W dniu dzisiejszym dotychczasowy prezes JSW - Jarosław Zagórowski został odwołany ze swej funkcji przez członków Rady Nadzorczej JSW. Jego odwołania domagali się zarówno związkowcy jak i strajkujący górnicy.

Miałem wrażenie, że prezes Zagórowski należy do tej grupy nowoczesnych menedżerów , którym się wydaje, że wystarczy otoczyć się grupą doradców w postaci: prawników, analityków bankowych czy specjalistów od wizerunku, aby stać się człowiekiem w pełni nietykalnym i nieomylnym na wzór amerykańskiego menedżera, który na pewno związkom zawodowym nie będzie się tłumaczył z swoich działań. Na to co, więc mogli liczyć tutaj związkowcy to - apodyktyczną formę "dialogu" lub zastraszanie.

http://wyborcza.pl/1,91446,17314615,W_JSW_procedura_zwolnien_organizatorow_nielegalnego.html

http://www.polskieradio.pl/42/3167/Artykul/1374953,Strajk-w-JSW-nielegalny-Sad-zakazal-zwiazkowcom-dzialan-na-szkode-spolki-Zarzad-wytoczy-procesy

Jednak człowiek ten zapomniał, że nie mieszka w USA, gdzie menedżer ma zawsze rację, lecz w Polsce. Dlatego też ta strategia budowania tarczy ochronnej w postaci grupy doradczej musiała zawieść w starciu z związkami zawodowymi.
Mam nieodparte wrażenie, że sami doradcy posadzili ambitnego prezesa na przysłowiowej bombie, której wybuch spowodował to, iż sam zainteresowany wyleciał z zajmowanego stanowiska. Z człowiekiem któremu z racji pełnionej prestiżowej funkcji wydaje się, że ma zawsze rację i ostatnie zdanie powinno zawsze należeć do niego, nie da się rozmawiać.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.