Facebook Google+ Twitter

Prezes Kaczyński chce przeprosin i odszkodowań

Jarosław Kaczyński chce od Rosji przeprosin i odszkodowań za mord w Katyniu. Izba niższa rosyjskiego parlamentu, wstępnie przyjęła uchwałę w sprawie zbrodni Katyńskiej.

Treść dokumentu proponuje uznanie mordu na polskich oficerach w 1940 roku, za zbrodnię reżimu stalinowskiego, zaś ZSRR - za państwo totalitarne.

Jak informuje money.pl, Prezes PiS Jarosław Kaczyński w rozmowie z dziennikarzami w sejmie stwierdził że, nie zna tej rezolucji i opiera się na doniesieniach medialnych. Powiedział także, że za uchwałą Dumy Państwowej w sprawie Katynia, powinny iść konkrety. Prezes uważa, że sprawa jest prosta, albo się przyznają i za tym idą przeprosiny i odszkodowania, albo to tylko działania pozorne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (17):

Sortuj komentarze:

Panie Kazimierzu to nie wiedza, takiej głowy nie posiadam (szkoda) ... wiem natomiast, że ani w radzieckich ani rosyjskich szkołach o tym nie uczyli ... , szeptanych przekazów tak jak w Polsce też nie było ... , ci którzy wiedzieli milczeli ... , w ostatnich czasach trochę się o tym mówiło i pisało ale raczej tak na marginesie ... film nawet był ... nie znam myśli 180 milionów Rosjan , ale wydaje mi się że z 1000 pytanych na ulicy w Moskwie czy Irkucku nie znajdzie pan więcej niż kilku obywateli Rosji którzy coś na temat Katynia mogliby powiedzieć. Co do odszkodowań ... chyba zgodzi się pan zemną : taki precedens nie jest w interesie Rosji.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Roman Kożminski
  • Roman Kożminski
  • 28.11.2010 11:33

Oczywiście - ta uchwała" Dumy "- izby niższej parlamentu to czysty wybieg propagandowy.
To nic Rosjan nie kosztuje ,a propagandowo mogą dużo ugrać - np. wejście do Światowej Organizacji Handlu.Bo bardzo im na tym zależy ,a Polska , może skutecznie zablokować .To ma wymiar propagandowy i nic po za tym!! A Kaczynski walczy o odszkodowania dla rodzin pomordowanych, a nie dla siebie jak to niektórzy pseudo dziennikarze próbują wmawiać czytelnikom ,tu na ty forum...)))

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 28.11.2010 11:15

Podziwiam wiedzę Grzegorza, który zna zdanie 99.9% Rosjan. 180 mln Rosjan w jednej małej główce pana Grzegorza - to jest mózg.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 28.11.2010 11:06

Pr5oszę nie mieszać dwóch różnych spraw: politycznej i prawnej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 28.11.2010 11:05

Proponuję, by Jarosław Kaczyński wysłał w tej sprawie do Moskwy Antoniego Macierewicza i Annę Fotygę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Po pierwsze tekst jest neutralny, po drugie J. Kaczyński ma racje ( wszystko się we mnie burzy gdy muszę to przyznać ), po trzecie na racji się kończy, odszkodowań nie będzie na pewno, może będzie coś w rodzaju przeprosin z ust Miedwiediewa i w ten sposób sprawa będzie dla Rosjan zamknięta. Duma rezolucję uchwaliła bo Putin i Miedwiediew tak kazali, sama Duma i 99,9 % narodu rosyjskiego w ogóle niema pojęcia o co Polsce chodzi. Mnie osobiście martwi ciągłe robienie z Katynia politycznego cyrku i to takiego który przynosi nowe ofiary (TU-154) i podziały w społeczeństwie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Stanisław Kan co ma Katyń do dążeń J. Kaczyńskiego do władzy? Dla Jarka polska racja stanu nie jest ważna. Dla niego ważna/a nawet najważniejsza/ jest władza- chyba nie o tym tu jest mowa?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Adam chyba nie jesteś naiwny.
Tekst poświęcony J. Kaczyńskiemu nie sprawie. Bardzo tendencyjny. Kaczyński chce wszelkiej rekompensaty dla rodzin pomordowanych w Katyniu a nie dla siebie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dawać te dokumenty, które są wciąż tajne, a nie tylko ksero i puste deklaracje!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Roman Kożmiński
  • Roman Kożmiński
  • 26.11.2010 19:18

Niedługo przekona się Pan czy to krok we właściwym kierunku ; nie bądzmy naiwni . Ja już dawno przestałem mieć złudzenia. Co do Kaczynskiego : on nie ukrywa że PiS dązy do przejęcia władzy ; to takie dziwne??

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.