Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17696 miejsce

Prezes Kaczyński o rządzie: "realizuje interesy obcych podmiotów"

Jarosław Kaczyński oświadczył podczas sobotnich obrad Rady Politycznej Prawa i Sprawiedliwości, że 2012 rok przyniósł potwierdzenie wcześniejszej tezy PiS, że od 1989 roku, nie było w Polsce gorszego rządu niż ten, który jest obecnie.

 / Fot. PAP/Leszek Szymański"Na początku przyszłego roku będziemy próbowali powołać nowy rząd. Aż do ostatecznego zwycięstwa" - ogłosił Jarosław Kaczyński na marszu 13 grudnia. Dwa dni później, 15 grudnia, przygotowując grunt pod "próbę powołania nowego rządu", mówił: "jak najszybciej odsunąć ten rząd od władzy", określając to zadanie nie tyle jako swoje, czyli PiS, ale jako narodowe - podaje - Dziennik.pl. Powody? Przede wszystkim chodzi o "realizowanie interesów obcych podmiotów ekonomicznych" przez rząd.

Prezes mówił już wcześniej: "Chcą sprzedać naszą niepodległość" oraz, że "ten rząd prowadzi nas do katastrofy". Przekonywał też, że możemy sobie wyobrazić Polskę inną niż ta dziś, w której będzie pluralizm mediów, w której nie będzie się wyrzucało odważnych dziennikarzy z telewizji, nie będzie się wyrzucało innych dziennikarzy za pisanie prawdy; możemy sobie wyobrazić Polskę, w której nie będzie się przygotowywało ustawy o cenzurze, w której nie będzie więźniów politycznych.

Zdaniem prezesa PiS, obecnie suwerenność narodowa jest często wystawiana na sprzedaż i jedni chcą ją sprzedać na Zachód, a inni chcą ją sprzedawać na Wschód.

Istnieje potrzeba budowy polskiej godności i suwerenności, konsekwentną polityką, a uczynić to może tylko "nowa władza" - uważa prezes. Gwarantował stanowczo podniesionym głosem na marszu 13 grudnia: "Taka władza w Polsce powstanie. Będziemy próbowali na początku przyszłego roku powołać nowy rząd. Polacy zaś będą już niedługo budowali wspólnotę" i to "z taką samą energią, determinacją i siłą".

Podczas obrad Rady Politycznej Prawa i Sprawiedliwości, w sobotę, 15 grudnia, Jarosław Kaczyński oświadczył, że 2012 rok przyniósł potwierdzenie tezy stawianej przez PiS od dłuższego czasu, że od 1989 roku, nie było w Polsce gorszego rządu niż ten, który jest obecnie. Mamy do czynienia z rządem, który wypełnia swoje funkcje poniżej pewnego minimum. Tu nie chodzi o to, że nie zostały dotrzymane obietnice z 2007 roku, ani z wyborów 2011 roku. Chodzi o pewne minimum, które pozwala uznać, że rząd, lepszy czy gorszy, ale jakoś wypełnia swoje obowiązki - mówił swoim aktywistom.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Na przykład: brak jasnych przepisów w kwestii sygnalistów, gdzie indziej nazywanych whistleblowerami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Te słowa prezesa znamy na pamięć . Nic nowego ! Nuda !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.