Facebook Google+ Twitter

Prezes Kaczyński zna listę "osób zagrożonych"? Jaki ma obowiązek?

Jarosław Kaczyński znany jest z głoszenia pewnych tajemnych informacji, które brzmią: "Wiem coś, ale nie powiem". Kilka dni temu powiedział do mikrofonów, że ma wiedzę o enigmatycznej liście "osób zagrożonych", a niektóre z nich zostały już "uderzone".

Prezes Kaczyński zna listę "osób zagrożonych"? Jaki ma obowiązek? / Fot. PAP/Andrzej HrechorowiczPo śmierci gen. Sławomira Petelickiego liderzy PiS - z Jarosławem Kaczyńskim na czele - w tym niedawni jeszcze jego czołowi działacze (Jacek Kurski), okrzyknęli publicznie, że "coś" wiedzą na temat tajemniczych zgonów znanych ludzi, a prezes Kaczyński oświadczył do mikrofonów, że jest lista kolejnych morderstw. Obwiniono za ten stan rzeczy, na zasadzie prawdopodobieństwa, rządzącą Platformę Obywatelską.

Sposób i ton wypowiedzi liderów PiS w tych sprawach, były tak jednoznaczne, że prawnicy, politycy i komentatorzy życia społecznego uznali zgodnie, iż każdy z nich z osobna, a przede wszystkim Jarosław Kaczyński, powinien zgłosić swoją wiedzę na temat rzekomej listy "osób zagrożonych" prokuraturze - informuje gazeta.pl.

Prawnik, współtwórca jednostki specjalnej GROM i były doradca ministra spraw wewnętrznych, Wojciech Brochwicz, postawił oficjalnie pytanie w "Kropce nad i", kiedy prezes Kaczyński "złoży zawiadomienie w prokuraturze?" Przypomniał w trakcie programu TVN24, że prezes PiS twierdzi, iż zna listę "osób zagrożonych". "Miał być na niej zmarły tragicznie generał Petelicki".

Prezes Kaczyński, w trakcie specjalnie zwołanej konferencji prasowej, powiedział stanowczo i dobitnie, że "wśród tych zagrożonych był pan Petelicki i tej wiedzy mi nikt nie odbierze, został wymieniony wśród zagrożonych i już nie żyje".

Na pytanie, czy uważa, że generał został zamordowany, prezes Kaczyński powtórzył, że "osoba powszechnie znana, której nazwiska nie może jednak podać, wymieniła generała Petelickiego "na krótkiej liście osób", które bardzo dużo mówią i w związku z tym są zagrożone", a niektóre na różne sposoby zostały już "uderzone".

Wojciech Brochwicz, znając dokładnie wypowiedź prezesa Kaczyńskiego, powiedział w TVN 24: "kłania się (jemu) artykuł 240. Kodeksu karnego, w którym zawarty jest ustawowy obowiązek powiadomienia prokuratury, jeśli wie się o przygotowaniach do popełnienia zbrodni. Pytam się więc publicznie, kiedy pan Kaczyński to doniesienie złoży? Ciąży na nim ten obowiązek".

Prawnik Ryszard Kalisz idzie w tej sprawie jeszcze dalej. Mówi, że prokuratura powinna przesłuchać Jarosława Kaczyńskiego. Zdaniem Ryszarda Kalisza, jeśli "lider PiS coś wie na ten temat, to powinien stawić się w prokuraturze. Jeśli zaś tego nie zrobi dobrowolnie, to śledczy powinni go przesłuchać" - donosi http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/395093,ryszard-kalisz-chce-by-jaroslaw-kaczynski-stawil-sie-w-prokuraturze.htmldziennik.pl.

Czytaj dalej --->


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (48):

Sortuj komentarze:

Inka
 • Inka
 • 22.06.2012 16:18

Tusk jest żałosny - i taki będzie jego koniec .Bardzo mu współczuję ,a szczególnie jego Rodzinie.

Nie o takim końcu przecież marzył - miał być "Mężem Stanu" - a pewnie rozejdzie się nawet z Małgosią!! hihihihih.....

Komentarz został ukrytyrozwiń
rudy 102
 • rudy 102
 • 22.06.2012 12:57

max ale za to na pomoc Zbawicielowi wyruszyły czołgi chińskie i węgierskie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
max
 • max
 • 22.06.2012 12:18

Tuskowi to już nawet Ruskie czołgi nie pomogą .Już powinni się pomału pakować!

Komentarz został ukrytyrozwiń
hi hi hi
 • hi hi hi
 • 22.06.2012 11:30

naoliw sobie mozg Max@

Komentarz został ukrytyrozwiń
Max
 • Max
 • 22.06.2012 11:28

Taczki czekają ,naoliwione.

Komentarz został ukrytyrozwiń
durny PiS
 • durny PiS
 • 22.06.2012 11:26

Sprawa wyjasniona z czarna lista Ziobro i Święczkowskim glownymi podejrzanymi.Ciekawe co na to Jarek ??? Macierewicz to tez niezle ziolko tylko mu podsluchy w glowie pewnie to agent zydowski dzialajacy w polsce.

Komentarz został ukrytyrozwiń
@@KZ
 • @@KZ
 • 22.06.2012 11:25

Platfusy i tak wyjdą z polityki i to z hukiem - pomachamy im niedługo na do widzenia ... skończą jak nieboszczka Unia Wolności nawet smród, po tym goownie nie pozostanie!

Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Cecylia
 • Cecylia
 • 22.06.2012 11:24

MAŁPO z tym Nockiem@@@KZ Dzisiaj 02:46
Tu sobie poczytaj
Wypowiedz dla Playboya(generała Petelickiego) ze stycznia 2011 roku

http://www.wykop.pl/ramka/625439/slawomir-petelicki-wywiad-ze-styczniowego-playboya/

"A co robią?

Na przykład tworzą czarne listy. Sam byłem na takiej liście za rządów PiS-u. Była też druga lista z nazwiskami tych, których chcieli aresztować. Sporządzali je Ziobro ze Święczkowskim, który w biurze trzymał broń maszynową. Tak się chłopak obawiał o siebie, że nawet zrobił sobie szyby kuloodporne w oknach wychodzących na dziedziniec MSWiA."

Komentarz został ukrytyrozwiń
Cecylia
 • Cecylia
 • 22.06.2012 11:22

MAŁPO z tym Nockiem@@@KZ Dzisiaj 02:46
Tu sobie poczytaj
Wypowiedz dla Playboya(generała Petelickiego) ze stycznia 2011 roku

http://www.wykop.pl/ramka/625439/slawomir-petelicki-wywiad-ze-styczniowego-playboya/

Komentarz został ukrytyrozwiń
jan korbiela
 • jan korbiela
 • 22.06.2012 10:35

@@@KZ 02:46 Generalnie zgadzam się z Twoim tokiem myślowym i oceną generała. Natomiast złudną wydaje się być Twoja teoria i wiara w PIS. Oni niczego nie załatwią w sposób normalny i skuteczny. Mylnie sądzisz, że ktoś coś zdradza Rosji. Rosjanie pierdolą współpracę szpiegowską, bo sami wiedzą nawet lepiej od nas co się dzieje w Polsce. Do tego przyczynił się wyłącznie Maciarewicz i jego obłąkanie, którym zaraził Kaczyńskiego. Antoni zdemontował nasz wywiad i kontrwywiad i negatywne efekty są. Do tego Smoleńsk i popierdolone teorie zamachu. Ni chuja, zadecydował bałagan wprowadzony przez PIS
wspierany przez kosmatego Redemptorystę. Nie ulegaj propagandzie i nie daj robić z siebie chuja w jasny dzień. PIS nic nie wyjaśni, nawet tego co się stało z jądrami Lecha prezydenta.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.