Facebook Google+ Twitter

Prezes Kolei Śląskich podał się do dymisji

Marek Worach postanowił zrezygnować ze swojego stanowiska z powodu... działania w przeszłości na szkodę własnej firmy, co zataił przed powołaniem na stanowisko prezesa Kolei Śląskich.

Jak informuje gazeta.pl przed powołaniem na stanowisko prezesa Kolei Śląskich Marek Worach zataił, iż ma sprawę w sądzie w sprawie działania na szkodę firmy Kopex Leasing Service, którą kierował w latach 2001-2002. Proces prawdopodobnie zakończy się 20 grudnia. Worach jest oskarżony o zdefraudowanie majątku firmy. Według zeznań były prezes za 1,5 mln zł kupił sprzęt warty ledwie 144 tys. zł. Jeszcze wcześniej została wytoczona rozprawa sądowa z powodu roszczeń jego byłych pracowników, jednak sąd oddalił sprawą z uwagi na ograniczoną świadomość Marka Woracha.

"Gdybym wiedział o sprawie karnej, Marek Worach nie zostałby prezesem Kolei Śląskich", powiedział marszałek województwa śląskiego Adam Matusiewicz. "Ukryłem tę sprawę przed marszałkiem, ponieważ uznałem, że wystarczy świadectwo o niekaralności. Zresztą zarzuty prokuratury są absurdalne" - komentuje Marek Worach.

Marek Worach został prezesem Kolei Śląskich w kwietniu 2011 roku. Na stanowisko powołał go marszałek województwa śląskiego Adam Matusiewicz. Złożona w środę po południu dymisja została przyjęta.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.