Facebook Google+ Twitter

Prezes krwiodawców odchodzi z SLD

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2013-02-22 11:03

Czy musiało dojść do tej decyzji. Czy była ona konieczna....

Patrząc i obserwując co się dalej dzieje w środowisku krwiodawców w Piotrkowie Trybunalskim, łatwo odnieść wrażenie, że konflikt, który miał się zakończyć nabiera na sile. I to tak, że prezes Miejskiego Klubu HDK przy SHDK w Piotrkowie Trybunalskim, podejmuje decyzje, które mogą być społecznie trudne do zrozumienia. .


Robert Szulc, ratownik medyczny, społecznik (organizował m.in Ogólnopolskie imprezy dla dzieci niepełnosprawnych - mając sam niepełnosprawnego syna, honorowy krwiodawca) był również zwykłym członkiem SLD w Piotrkowie Trybunalskim..


Piszę ,,był,, bo już nie jest. Złożył rezygnację do Rady Miejsko - Powiatowej SLD w Piotrkowie Tryb. Jakie kierowały nim decyzje i dlaczego to zrobił postanowiłem o to zapytać samego zainteresowanego.


S. Krawczyk - Panie Prezesie. Rezygnacja z członkowstwa w SLD. Ale dlaczego.
Robert Szulc - Panie redaktorze. Powodów jest kilka. Najważniejszy jest związany z działalnością klubu, któremu kieruję.


A coś jest nie tak. Czyżby władze PCK w tym mieście.....
Tak. Robią wszystko, aby rozbić krwiodawców i pokazać, kto w tym konflikcie jest lepszy. Odłączenie sie klubu od PCK było nie na rękę włodarzom tej organizacji i teraz trzeba pokazać klubowi miejsce w szeregu.


Czyżby wraca temat upolitycznienia klubu
Tak. I to jest najbardziej przykre. Ja i upolitycznienie klubu. Krwiodawstwo to ostatnia rzecz, gdzie można mówić o upolitycznieniu. Ale władze naszego PCK tego nie rozumieją. Tym bardziej, że trzech członków Zarządu Oddziału PCK w Piotrkowie Trybunalskim są członkami SLD. I gdzie tu upolitycznienie. Bo chyba nie w naszym klubie.


Ale rezygnacja?
Tak. Uważam, że było to najlepsze wyjście z całej tej sytuacji. Nie mogłem brnąć w to dalej bo nie widziałem w tym przyszłości. Jeżeli wysoko postawieni działacze SLD z mojego miasta podkładają mi kłody pod nogi, to trudno tutaj mówić o jakiejkolwiek dalszej współpracy.


Jakie kłody? Czy chodzi o ten artykuł.
Tak. Chodzi o ten artykuł. Jeżeli zarzuca mi się publicznie kłamstwo i mijanie się z prawdą kiedy posiadane przeze mnie dokumenty temu przeczą to mam prawo czuć się dziwnie. Ktoś, kto wie że to co ja mówię jest prawdą, a mimo to publicznie kłamie na ten temat jest osobą do której można mieć zastrzeżenia.
Poza tym, że ja nie przyszedłem wcześniej. Przepraszam. Do kogo miałem przyjść. Ja. Pan Bujak chyba żartuje. Jeżeli miał jakieś zastrzeżenia to powinien sam zgłosić się do mnie i spróbować rozwiązać problem. Ale tego nie zrobił i odwraca teraz kota ogonem.


Ale sie pan Bujak nie zgłosił.
Nie i nie było nawet żadnej propozycji spotkania. I mimo, że to ja pierwszy wyciągnąłem rękę zlekceważono mnie. A ja nie lubię jak się mnie lekceważy. Przynajmniej w taki sposób.


A jakieś inne propozycje były?
Tak, ale z tego też nikt nie skorzystał. Rozmawiałem i V-ce prezesem PCK, on także obiecywał spotkanie i jednym z radnych i też nic. Więc ja dalej poniżał się nie będę.


Ale na zebranie 21 stycznia był Pan zaproszony
Podobno, ale nikt zaproszenia nie widział na oczy. Ja także nic nie widziałem. A jeżeli mnie nie zaproszono, więc wpychać sie nie będę. Niech władze tutejszego PCK robią sobie co uważają za stosowne. Na dzień dzisiejszy zgody na współpracę z PCK nie ma.


I stąd rezygnacja?
Tak. Niech SLD dalej tak traktuje swoich członków. Niech dalej niektóre osoby publicznie kłamią wobec innych. Ja sobie na to nie pozwolę. I jeżeli nadal niektórzy z władz PCK będą publicznie kłamać na mój temat podejmę inne kroki w tym kierunku. Po prostu czas zrobić porządek z taką hipokryzją niektórych działaczy. Inne osoby robiłyby wszystko, aby zakończyć konflikt, a on tutaj narasta. Nie tędy droga i stąd rezygnacja.


A nie będzie Panu szkoda.
Będzie, bo zmam w tym ugrupowaniu wiele wartościowych osób. Ale niektórzy chyba tego nie rozumieją. I szkoda. Bo takie postępowanie wobec zwykłych członków spowoduje działanie odwrotne. Ze zamiast sie zapisywać będą odchodzić. I to przez dziwne działanie władz tutejszego PCK.. Ale to juz nie mój problem. Ja zrobiłem to co uważałem za najlepsze. I niech tak zostanie. Wstrzymywałem się z tą decyzją, ale dalej nie mogłem już tego przedłużać.


Dziękuje za rozmowę.
Dziękuję.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.